Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради (ВР) з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства посадовими особами Бюро економічної безпеки (БЕБ) і органів державної влади, які могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів, перевірить не лише саме БЕБ, а й державні служби фінансового моніторингу, митну та податкову служби, Національну поліцію (НП) та Службу безпеки України (СБУ).
Про це KВ стало відомо з повідомлення народного депутата Ярослава Железняка (на фото, фракція “Голос”), який згідно постанови ВР від 13 грудня 2022 року, очолив учора створену ТСК.
“Якщо коротко, то ціль створення ТСК – підтримати економічний фронт, і змусити наші правоохороні та економічні органи згадати, що бюджет армії фінансуємо ми самі. І кожна гривня, яка зараз крадеться через контрабанду на митниці, міскодінг в гральному бізнесі або через продаж контрафактної пачки цигарок – це гривня, вкрадена у армії”, – заявив Железняк.
Він також зауважив, що до “широких повноважень” ТСК належить розслідування зловживань (та бездіяльності) у сфері економічної безпеки, що могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів:
-
Бюро економічної безпеки України (“і тут претензій найбільше”);
-
Державної митної служби України;
-
Державної податкової служби України;
-
Державної служби фінансового моніторингу України;
-
Національної поліції України;
-
Служби безпеки України “та інших органів, які зараз мають забезпечувати економічну безпеку Держави”.
“Шановні підприємці та бізнес-асоціації, ТСК наділена повноваженнями досліджувати і порушення діями вказаних держорганів прав та законних інтересів суб’єктів господарювання. Тому скарги на ці органи ви вже можете надсилати на пошту ТСК economsecuritytsk@rada.gov.ua”, – зазначив народний обранець.
Як інформувала KВ, Кабінет міністрів Дениса Шмигаля офіційно запустив роботу Бюро економічної безпеки (БЕБ) наприкінці листопада 2021 року.
Завдання, яке ставивив перед БЕБ парламент, створюючи це відомство, – забезпечення економічної безпеки держави шляхом комплексної протидії кримінальним правопорушенням, які мають істотний негативний вплив на національну економіку.
Очолив БЕБ від початку існування цієї структури і залишається її керівником Вадим Мельник, перед тим – очільник Державної фіскальної служби.
Читайте: Супруга главы БЭБ имеет немалый бизнес в Ирпене
Фото: ВР