Цьогоріч проти ожеледиці у столичних парках і скверах вирішили використати гранітну крихту та бішофіт

Цьогоріч проти ожеледиці у столичних парках і скверах вирішили використати гранітну крихту та бішофіт

Цього року для боротьби з ожеледицею у 130 парках і скверах Києва замість технічної солі використовуватимуть гранітну крихту та бішофіт. Серед переваг цього підходу виокремлюють біологічну сумісність, екологічність, піклування про тварин та стійкий підхід.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“За результатами минулорічного успішного експерименту з використання гранітної крихти в 50 парках та скверах столиці було вирішено продовжити та масштабувати цей підхід. Окрім гранітної крихти, також використовуватиметься бішофіт – природний мінерал із високим вмістом магнію і калію. Обидва варіанти є чудовими антиожеледними засобами, а головне – дружніми до навколишнього середовища”, – зазначив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

У КМДА розповіли, що екологічними методами з ожеледицею боротимуться в Голосіївському парку ім. Максима Рильського, на “Стежці здоров’я” Парку Партизанської слави, у парку Кіото, парку імені Тараса Шевченка та інших.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Гранітна крихта вже давно використовується замість технічної солі у Скандинавських країнах, а також в Австрії, Німеччині та США”, – зазначили у пресслужбі.

Згідно повідомлення, серед переваг цього підходу:

  • екологічність: на відміну від технічної солі, гранітна крихта абсолютно не впливає на ґрунт, а отже не порушує водопоглинання;

  • піклування про тварин: гранітна крихта не становить загрози для домашніх улюбленців. Використання солі, своєю чергою, може викликати хімічні опіки на лапках;

  • стійкий підхід: після завершення сезону частина гранітної крихти збирається і може бути використана в наступному році.

Також, виокремлюють декілька переваг використання бішофіту порівняно з технічною сіллю, а саме:

  • природність: бішофіт є безпечним для навколишнього середовища;

  • ефективність: бішофіт швидко розщеплює лід (протягом 15 хвилин при температурі -15 °C);

  • економність: для досягнення ефекту потрібно значно менше бішофіту, ніж технічної солі;

  • біологічна сумісність: бішофіт збагачує ґрунт мінералами, що позитивно впливає на рослини та екосистему.

Раніше KВ повідомила, що поставку дорожньої солі замовили “Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району” (2 тисячі тонн), комунальники Солом’янського району (2 тисячі тонн), “Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Печерського району” (2 тисячі тонн) та “Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району” (1,5 тисячі тонн).

Читайте: Для посипання доріг Золочівської громади хочуть придбати солі на півмільйона гривень

Фото: КМДА 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4