Турецька Республіка долучиться до відбудови корпусу ННІ філології, який постраждав унаслідок масованого ракетного обстрілу середмістя Києва 10 жовтня 2022 року.
Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі ННІ філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (КНУ ім. Т. Шевченка).
“Допомога буде надана відповідно до Угоди в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги “Здійснення внеску в інфраструктуру освіти України”, яку підписано між КНУ ім. Т. Шевченка та Турецьким Агентством зі співробітництва та координації (TІKA) у ході офіційного візиту Надзвичайного та Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні Й.В. пана Ягмура Ахмет Гюльдере до Університету 9 листопада 2022 року”, – повідомили у пресслужбі.
Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Й.В. пан Ягмур Ахмет Гюльдере привітав зі святом української писемності та мови всіх присутніх.
У своєму слові пан Посол зауважив, що неодноразово відвідував Університет до повномасштабної агресії росії проти України.
“Зараз, у складний для вас час, ми з вами. І перебування разом із вами сьогодні в одній кімнаті є свідченням готовності надати допомогу. Ми хочемо й надалі розвивати тюркологію у КНУ. Ми з вами в цю зиму. І якнайшвидше допоможемо відремонтувати авдиторії та кафедру тюркології, що постраждали через ракетний удар цієї осені”, – зауважив пан Посол.
Під час візиту турецька делегація відвідала пошкоджений корпус ННІ філології, де оглянула приміщення кафедри тюркології, Турецького центру інформації та досліджень та Центру кримськотатарської мови та літератури. Там же відбулося офіційне підписання Угоди.
“Наш університет має славетну історію, сторінки якої зокрема пишемо й ми. На жаль, ми є очевидцями воєнної історії, яка торкнулася кожної сім’ї, родини, зокрема й університетської. 10 жовтня 2022 року Університет було пошкоджено внаслідок ракетного удару. Постраждалих немає, але будівлі університету – Головний корпус, Наукова бібліотека імені М. Максимовича, Навчально-науковий інститут філології, хімічний факультет, будівлі Ботанічного саду імені О. Фоміна – потребують ремонту. У приміщеннях немає вікон, пошкоджено двері, стелю та стіни. На щастя, у той час студенти були на навчанні зі застосуванням технологій дистанційного зв’язку. Приємно, що в такі часи нас підтримують наші партнери і друзі – Посольство Турецької Республіки та ТІКА”, – зазначив ректор Університету Володимир Бугров.
Як додали у пресслужбі, співпраця з TІKA стала першою подібною допомогою у відновленні пошкоджених корпусів Університету на міждержавному рівні.
Раніше KВ повідомляла, що Буча отримала подарунок від Македонського міста-побратима Кавадарці. Партнери передали генератор потужністю 650 кВт.
Читайте: Буча отримала генератор з Македонії
Фото: КНУ ім. Т. Шевченка