У Бородянці “зникли” 20 млн гривень на відновлення – Держаудитслужба

Бородянка постраждала внаслідок агресії рф

На Київщині фахівці Державної аудиторської служби під час ревізії Бородянської селищної ради виявили порушення на 19,8 млн гривень. Встановлено завдання збитків під час використання коштів, виділених на відновлення селища, яке постраждало внаслідок російської окупації.

Про це, як передає КВ йдеться в повідомленні пресслужби Державної аудиторської служби (Держаудитслужби).

Зазначається, що основна частина порушень на суму 14 млн гривень – відсутність металопластикових вікон, які повинна була встановити селищна рада в рамках відбудови регіону.

“До того ж роботи з відновлення вікон і дверей проводилися за цінами, що перевищували ринкові. Такі порушення призвели до неефективного використання бюджетних коштів на суму 5,2 млн гривень”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, згідно чек-листів за програмою «єВідновлення», на ремонт пошкоджених будинків було надано грошову допомогу на суму 2,6 млн грн. Проте аудитори з’ясували, що таку ж суму, за рахунками, було витрачено на ті ж роботи, що призвело до їх фактичного подвоєння. 

У Держаудитслужбі зауважили, що подібний підхід неефективного використання державних коштів стає причиною того, що окремі особи отримують подвійне фінансування за рахунок інших платників податків. 

“Тому при визначенні потреби у відновленні та плануванні такої діяльності органам місцевого самоврядування, на думку фахівців Держаудитслужби, варто забезпечувати ретельніший контроль за раніше здійсненими (чи погодженими) виплатами, що відбуваються за програмою «єВідновлення»”, – зазначено у висновку.

Інформацію про виявлені порушення передано в Офіс Генерального прокурора для притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Читайте: На Київщині вже відновили майже 17,5 тисячі об’єктів, зруйнованих внаслідок агресії рф

Фото: ВВС

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж…
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
09:00 Київська міська прокуратура наразі в судовому порядку намагається “відібрати” у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) 29,9 га землі на 22 км  Дарницького шосе…
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з Офісом Генпрокурора розслідують справу щодо можливих розкрадань посадовцями КП “Київпастранс” бюджетних коштів при закупівлі пневматичних шин. Наразі…
Banner
QlU7mDx4