У середу, 29 березня, у Бучі відбулася презентація плану відновлення Бучанської міської громади. Також було розглянуто питання щодо інструментів та форматів відбудови України в післяокупаційний період.
Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі Київської ОВА.
“Від рук окупантів найбільше постраждали саме населені пункти Бучанського району. Бородянка, Буча, Гостомель, Ірпінь. Перед нами зараз стоїть задача допомогти кожному жителю області, який через війну втратив власне житло. Буча — яскравий приклад відбудови та повернення життя в деокуповане місто”, – прокоментували у пресслужбі Київської ОВА.
Захід відбувся в рамках проєкту “Bucha Build Back Better”.
Згідно повідомлення, на презентації були розглянуті підготовлені проєкти відбудови та було обговорено всі можливі способи залучення коштів для відновлення.
“Украй важливо не тільки відновити зруйноване, але і розбудовувати громади з використанням принципів сталого розвитку та урахуванням європейського досвіду. А це можливо лише за комплексного підходу до відбудови”, — зазначили у Київській ОВА.
Крім того, після презентації пройшла панельна дискусія щодо інструментів та форматів відбудови України в післяокупаційний період.
“Разом обговорили формати відновлення України та інструменти залучення коштів для відбудови. Зокрема, окреслили низку важливих намірів, які необхідно додатково реалізувати і для Бучанської громади”, – розповів міський голова Бучі Анатолій Федорук.
За його словами, мова йшла про створення Фонду розвитку Бучанської громади, побудова реабілітаційного центру Ворзель-Кичеєве, додаткову електропідстанцію №35, а також про відновлення ключового транспортного вузла резіону – аеропорту “Антонов”.
“Ці проєкти сприятимуть розвитку індустріального парку Bucha Techno Garden, який прагнемо створити у нашій громаді. Стратегічний план відновлення — це наш спільний обов’язок не лише для населених пунктів Бучанської громади, а й для Київщини зокрема”, – додав очільник Бучі.
Читайте: Міста Героїв: Річниця звільнення Київщини від загарбників (відео)
Фото: Погляд