Відтепер кожен мешканець Бучі може звернутися до Центру життєстійкості – безбар’єрного простору, де людина може отримати психологічну допомогу та проконсультуватися з різних соціальних питань. Це – проект Мінсоцполітики, ініційований в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”. Центр життєстійкості у Бучі став першим серед сімнадцяти, який запрацював у Київській області.
Про це КВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу.
“Будь-хто може тут отримати професійну психологічну допомогу, знайти опору та навчитися долати стреси”, – йдеться у повідомленні.
Через війну серед місцевих жителів значно зріс рівень тривожності, розповідає Олена Ренчка, очільниця нововідкритого простору. Команда психологів та соціальних працівників проводитимуть тут групові заняття і тренінги, а також – індивідуальні консультації для дорослих і дітей.
“Люди стали потребувати більшої взаємодії між собою, більш цінними стали людські стосунки та реальний «теплий» контакт. Зараз ми бачимо великий запит на зустрічі з психологами, навчання з подолання стресових станів. Усі активності для людей у нашому Центрі проводитимуться безкоштовно і, що важливо, будуть конфіденційними,” – наголошує Олена Ренчка.
За її словами, першочергово команда сфокусує свою діяльність на військових, ветеранах та їхніх родичах, внутрішньо переміщених особах та вразливих категоріях населення. Саме у Центрі життєстійкості вони зможуть “проживати” свої емоції і вчитися працювати з ними.
Для посилення навичок роботи з травматичним досвідом усі фахівці Центру найближчим часом пройдуть спеціалізовані тренінгові програми від партнерів проекту – міжнародних фондів ЮНІСЕФ та ВООЗ.
Центр працює за адресою: м.Буча, вул. Енергетиків, 19 (на базі Бучанського центру соціальних послуг та психологічної допомоги).
Проект реалізується Мінсоцполітики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”.
Читайте: Буча збудує нові укриття на 220 осіб
Фото: КОДА
КиївВладаГеннадій Олійников