У Чорнобильській зоні відчуження зведуть “вітровий” парк, який “зможе забезпечити світлом майже тисячу домогосподарств”. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Німецька міжнародна компанія “NOTUS ENERGY”, Національна енергетична компанія “Укренерго”, а також Державне агентство України з управління зоною відчуження підписали меморандум про співпрацю над проектом будівництва такої електростанції. Таке використання території Зони відчуження, запевняють в уряді, принесе інвестиції та нові робочі місця. Скільки і кому саме за цю електрику платитимуть люди, а хто створить нові робочі місця, уряд Зеленського-Шмигаля традиційно не каже.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України 11 вересня 2023 року.
“Ще до повномасштабного вторгнення у нас були стратегічні плани перетворення Чорнобильської зони у Зону відновлення. Війна не змінила їх, а тимчасово призупинила. Партнерство з “NOTUS ENERGY” є позитивним прикладом для міжнародних інвесторів, що Зона відчуження приваблива та перспективна територія розвитку не лише відновлювальної енергетики, а й інших екологічно чистих технічних рішень”, – цитує пресслужба Мінекології віцеміністра Олександра Краснолуцького.
У міністерстві твердять, що реалізація згаданого проекту дозволить підвищити виробництво електроенергії в енергодефіцитному регіоні, оптимально використати занедбану територію, а ще відновити мережеву інфраструктуру.
“Німецька компанія “NOTUS ENERGY” вже завершила попередній план оцінки та генеральний план проєкту. Наступний етап – вітровимірювальне дослідження, техніко-економічне обґрунтування електричної мережі, екологічне дослідження та процес відведення землі”, – сказано в релізі.
Скільки і кому саме за цю електрику платитимуть люди, і хто створить нові робочі місця, уряд Зеленського-Шмигаля традиційно не каже.
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел