У відділ по боротьбі зі сказом тварин був доставлений труп кішки. Як з’ясувалося, у тварини було виявлено свічення, характерне для сказу тварин. Потерпілий, якого покусала кішка, почав отримувати антирабічне лікування.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби ГУ Держспоживслужби в Києві.
“За інформацією Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві у відділ по боротьбі зі сказом тварин був доставлений труп кішки Дарницький район. З’ясовано, що 22 вересня власник взяв тварину у волонтера на перетримку після проведення стерилізації та утримував її у клітці. 24 вересня під час годівлі кішка неспровоковано нанесла покус господарю в області верхньої кінцівки. Після цього він відмітив зміни у поведінці тварини – відмова від їжі, майже повна відмова від води, тварини лежала на боку та важко дихала”, – йдеться в повідомленні.
28 вересня тварина померла. За результатами досліджень патматеріалу виявлено свічення, характерне для сказу тварин. Потерпілий почав отримувати антирабічне лікування. Про встановлення захворювання на сказ повідомлено Київську міську державну адміністрацію та вживаються заходи щодо його ліквідації.
В Держспоживслужбі наголошують, що для недопущення сказу тварин, необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку
Нагадаємо, на Київщині у другій половині вересня та протягом жовтня 2023 року Держпродспоживслужба планує провести осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Через воєнний стан, кампанія буде проводитися наземним розподілом без застосування авіації.
Фото: відкриті джерела