Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук за результатами роботи міського антикризового штабу відповів на найбільш часті запитання від киян стосовно відключень електроенергії. Наразі в компанії виділили три групи звернень.
Про це, як передає KВ, йдеться у відеокоментарі виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука.
Як зазначив у своєму коментарі Дмитро Сахарук, можна виділити три групи звернень. Питання “чому в сусідньому будинку є світло, а у мене немає” є найпоширенішим серед абонентів. Сахарук зауважив, що в Києві існує висока інтеграція житлової забудови з об’єктами інфраструктури. “Дуже багато ліній передач поєднують одночасно і об’єкти критичної інфраструктури і житлові будинки”, -зауважив Сахарук. Таких будинків нараховано майже 1500. Наразі вже половина з них, тобто 750 фахівцями переключено на інші підстанції, що дало можливість також вимикати ці будинки. Він повідомив, що за п’ятьма адресами перепідключення неможливе через під’єднання до критичної інфраструктури міста, але фахівці продовжують роботу по вирішенню цих питань.
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв додав, що управляючі компанії чи ОСББ в такому випадку повинні самостійно вживати заходи по обмеженню споживання електроенергії в тих будинках, які знаходяться на ланцюжках критичної інфраструктури.
Виконавчий директор ДТЕК зазначив, що наступна за обсягом звернень категорія, це питання “чому світла немає так довго”. За його словами, це може відбуватися через вихід з ладу обладнання. У такому разі фахівцям необхідно 3-4 години на ремонт обладнання. Кількість аварій через часті відключення світла дуже велика, зауважив Сахарук. “Лише за останню добу кількість виїздів 46-ти ремонтних бригад склала 568”, – повідомив він.
Сахарук зауважив, що така кількість аварій обладнання пов’язана з одночасним включенням всіх електроприладів, які не відключили від розеток. Одночасний початок роботи всіх електроприладів перевантажує електромережу.
“Якщо у вас в будинку вимкнули світло, будь-ласка, відключіть всі прилади, які у вас були включені у розетку”, – закликав виконавчий директор ДТЕК.
Також, зауважив Сахарук, дуже часто люди помилково звертаються щодо відсутності світла протягом тривалого часу.
“Це пов’язано з тим, що після останньої атаки деякі райони Києва, такі як Оболонь, Куренівка та Виноградар отримували світло протягом доби дуже короткий проміжок часу, по 2-3 години”, – повідомив він. Після відновлення магістральних мереж ситуація в цих районах має покращитись, енергетики докладають максимум зусиль.
Нагадаємо, сьогодні зранку, 29 грудня, більша частина України перебувала під масованим ракетним обстрілом рф. Попередньо відомо про 3 постраждалих у Києві, серед них 14-річна дівчинка. За попередньою інформацією над столицею знищено 16 ракет.
Читайте: 40% споживачів столиці після ракетної атаки – без світла, – Кличко
Фото: ДТЕК