У Голосієво викрили “детективів”, які незаконно продавали інформацію про громадян з баз даних

У Голосієво викрили “детективів”, які незаконно продавали інформацію про громадян з баз даних

У Голосіївському районі міста Києва викрито та припинено діяльність так званого “детективного агентства”, учасники якого здійснювали протиправне стеження за громадянами з використанням спеціальних технічних засобів та незаконно збували інформацію з державних та правоохоронних баз даних.

Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як розповіли у пресслужбі, учасники “детективного агентства” за грошову винагороду здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом візуального спостереження та слідкування за маршрутами пересування осіб. 

До переліку послуг агентства також входило надання інформації з державних та правоохоронних баз даних. Оплату за свої послуги так звані детективи приймали на банківські гаманці, оформлені на підставних осіб. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“В залежності від замовленого обсягу інформації на людину вартість послуг “детективів” становила від 200 доларів по наданню відомостей з баз даних (АРМОР, РАЦС, НАІС, АРКАН) до 1000 доларів за послуги по візуальному спостереженню, складанню досьє на особу та інші”, – прокоментували у Київській міській прокуратурі.

У пресслужбі зазначили, що одним із “детективів” на замовлення третіх осіб неодноразово замовлялася інформація, яка перебуває у володіння державного підприємства “Національні інформаційні системи”.

“У свою чергу, невстановлені особи, зловживаючи своїм службовим становищем за грошову винагороду здійснювали перевірку потрібних фізичних осіб за наявними базами даних та передавали отриману інформацію “детективу”, – повідомили у столичній прокуратурі.

У ході досудового розслідування правоохоронці заблокували функціонування сайтів “агенства”, одному з фігурантів повідомлено про підозру. 

Раніше KВ повідомила, що на Київщині припинено протиправну діяльність групи осіб, які налагодили схему збору інформації про громадян України шляхом доступу до закритих державних баз даних. Про підозру повідомлено керівнику детективного агентства та поліцейському. Ті торгували інформацією з обмеженим доступом у так званому “даркнеті”.

Читайте: Столична влада обіцяє до кінця тижня з`ясувати причини обвалу Дегтярівського шляхопроводу

Фото: Київська міська прокуратура 

КиївВлада 

Автор:
Владислава Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
19:00 Генпрокурор Руслан Кравченко призначив з 1 липня керівником Київської обласної прокуратури Дмитра Прокудіна, що замінив на цій посаді Максима Крима, який тепер посідає…
Сумнівні кордони: Київ і область судяться за землю на околиці Гостомелю
Сумнівні кордони: Київ і область судяться за землю на околиці Гостомелю
09:00 Конфліктам навколо приналежності окремих земель на околицях Києва, схоже, немає кінця-краю. Наразі Київрада в судовому порядку оскаржує рішення Київоблради від грудня 2019 року,…
Дороги столичні, схеми класичні: Нацполіція розслідує чергові бюджетні “розпили” у “Київавтодорі”
Дороги столичні, схеми класичні: Нацполіція розслідує чергові бюджетні “розпили” у “Київавтодорі”
09:00 Нацполіція розслідує низку кримінальних проваджень за фактами можливих бюджетних “розпилів” посадовцями КК “Київавтодор” та її підрядників і постачальників. Правоохоронці наразі вивчають реалізацію 5…
Banner
QlU7mDx4