У Голосієво викрили “детективів”, які незаконно продавали інформацію про громадян з баз даних

У Голосієво викрили “детективів”, які незаконно продавали інформацію про громадян з баз даних

У Голосіївському районі міста Києва викрито та припинено діяльність так званого “детективного агентства”, учасники якого здійснювали протиправне стеження за громадянами з використанням спеціальних технічних засобів та незаконно збували інформацію з державних та правоохоронних баз даних.

Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як розповіли у пресслужбі, учасники “детективного агентства” за грошову винагороду здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом візуального спостереження та слідкування за маршрутами пересування осіб. 

До переліку послуг агентства також входило надання інформації з державних та правоохоронних баз даних. Оплату за свої послуги так звані детективи приймали на банківські гаманці, оформлені на підставних осіб. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“В залежності від замовленого обсягу інформації на людину вартість послуг “детективів” становила від 200 доларів по наданню відомостей з баз даних (АРМОР, РАЦС, НАІС, АРКАН) до 1000 доларів за послуги по візуальному спостереженню, складанню досьє на особу та інші”, – прокоментували у Київській міській прокуратурі.

У пресслужбі зазначили, що одним із “детективів” на замовлення третіх осіб неодноразово замовлялася інформація, яка перебуває у володіння державного підприємства “Національні інформаційні системи”.

“У свою чергу, невстановлені особи, зловживаючи своїм службовим становищем за грошову винагороду здійснювали перевірку потрібних фізичних осіб за наявними базами даних та передавали отриману інформацію “детективу”, – повідомили у столичній прокуратурі.

У ході досудового розслідування правоохоронці заблокували функціонування сайтів “агенства”, одному з фігурантів повідомлено про підозру. 

Раніше KВ повідомила, що на Київщині припинено протиправну діяльність групи осіб, які налагодили схему збору інформації про громадян України шляхом доступу до закритих державних баз даних. Про підозру повідомлено керівнику детективного агентства та поліцейському. Ті торгували інформацією з обмеженим доступом у так званому “даркнеті”.

Читайте: Столична влада обіцяє до кінця тижня з`ясувати причини обвалу Дегтярівського шляхопроводу

Фото: Київська міська прокуратура 

КиївВлада 

Автор:
Владислава Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4