У Києві 1 серпня вшановують пам’ять Лесі Українки

У Києві 1 серпня вшановують пам'ять Лесі Українки

У столиці за традицією 1 серпня, в день смерті Лесі Українки, вшановують пам’ять славетної поетеси. Щороку цього дня проводяться урочистості на її могилі на Байковому кладовищі, в Музеї видатних діячів української культури та в публічній бібліотеці імені Лесі Українки.


Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Музею видатних діячів української культури та інформації видання “Вечірній Київ”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

1 серпня 1913 року відійшла у вічність особистість, що була справжнім генієм сучасності, талановита літераторка, громадська діячка, надзвичайно ерудована та мудра жінка”, – нагадали у музеї.

Тож сьогодні, 1 серпня, з 14 до 17 год. можна буде відвідати літературну експозицію музею. А о 15.00 розпочнеться віртуальна екскурсія меморіальною квартирою Косачів, адже її експозиція нині закрита. Як зауважили в музеї, в екскурсії є особлива цікавинка: на екрані можна побачити зблизька ті речі, які в експозиції знаходяться на відстані, ще й з інших ракурсів. Також є можливість почути історії деяких експонатів, на які не вистачає часу в традиційних екскурсіях. Адреса музею: вул. Саксаганського, 97. Вхід вільний.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У цей день представники Музею видатних діячів української культури та колективу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки приходять вклонитися пам’яті Лесі до її могили на Байковому цвинтарі.

Традицію приходити до могили Лесі Українки у день її народження 25 лютого та у день смерті 1 серпня започаткувала у 1964 році директорка бібліотеки (з 1964 по 2016 рік) Людмила Іванівна Ковальчук. За всю історію цієї традиції лише один раз у день народження Лесі не відвідали її могилу — 25 лютого 2022 року.

Сьогодні на могилі Лесі Українки на Байковому цвинтарі пройде громадська панахида, та читання віршів поетеси. Початок об 11:30.

Також у фойє приміщення бібліотеки на вулиці Тургенєвській, 83-85 кожен може прочитати надихаючі вірші Лесі Українки у форматі “Вільний мікрофон”, оглянути масштабну виставку унікальних документів, присвячених життю і творчості видатної українки.

Нагадаємо, Музей видатних діячів української культури у кожний 3-й четвер місяця відкриває свої двері для безкоштовного відвідування. Відвідувачі мають можливість прогулятися кімнатами, де жили та працювати видатні українці, а також відвідати тимчасові виставки.

Читайте: На Київщині рашисти понівечили та обікрали Музей ткацтва в Обуховичах


Фото: Facebook Музею видатних діячів української культури

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4