В Київській міській військовій адміністрації (КМВА) наголошують, що досвід оборонної операції Києва вказав на необхідність перегляду державних будівельних норм (ДБН). В них мають бути передбачені питання щодо безпеки мешканців міста, зокрема, кожен будинок повинен мати укриття з усім необхідним.
Про це KВ дізналася з повідомлення КМВА.
“Досвід оборонної операції Києва показав, що сьогодні необхідно переглянути державні будівельні норми. Тобто ті норми, які ругулюють обов’язкові вимоги у сфері будівництва, містобудування та архітектури. В них мають бути передбачені питання щодо безпеки мешканців міста, їх розміщення, проживання. Так, за нашим переконанням, кожен будинок повинен бути обладнаний укриттям. Як приклад, це можуть бути паркінги, які можливо використати для захисту людей. Вони повинні передбачати місця загального користування: вбиральні, душові, можливість автономного постачання води, обігрів, резервне електропостачання, вихід для евакуації, тощо. Конструкції будинків мають бути із матеріалів, які б витримали ракетно-бомбові удари”, – зауважили в адміністрації.
За інформацією адміністрації, наказом Мінрегіону від 16 травня 2022 року №73 затверджено складу робочої групи “з підготовки відповідних змін до державних будівельних норм у частині забезпечення захисту населення від зброї масового ураження при новому будівництві та реконструкції”. Фахівці робочої групи, як зазначили в КМВА, враховуватимуть та аналізуватимуть міжнародний досвід щодо будівництва захисних споруд, а також питання щодо облаштування захисних споруд в усіх житлових будинках, зокрема щодо необхідності обладнання укриттів в майбутніх новобудовах.
В адміністрації навели приклад Ізраїлю, де після ухвалення закону про цивільну оборону, у кожному житловому будинку мало бути розміщене підземне сховище. До того укриття були спільними, знаходилися вони у підвалах громадських будівель. Після ухвалення закону, на початок 1990-х підземні бомбосховища та громадські укриття існували вже по всій країні, а у 2017 році їх нараховувалося понад мільйон (на трохи більше ніж 8 мільйонів мешканців).
Раніше KВ повідомляла, що Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволить в умовах воєнного стану оперативно розробляти ДБН та вносити зміни до них.
Читайте: Кабмін на час воєнного стану спростив порядок оновлення будівельних норм
Фото: Галицький кореспондент