У Києві 26 січня відкрили виставковий проєкт “По живому”, що розповідає сучасникам про Голокост. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначається щорічно 27 січня. Пам’ятну дату запровадила Генеральна Асамблея ООН своїм рішенням від 1 листопада 2005 року.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП).
Проєкт “По живому” презентували у виставковому центрі “Жива пам’ять” Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”
Зазначається, що в експозиції представили твори двох сучасних українських митців — Матвія Вайсберга та Олександра Животкова, а також документальні відеоархіви трагічних наслідків Голокосту в Україні.
Також виставку доповнила відеоробота “Війна” режисера Олега Соснова, фотографа Олександра Глядєлова та композитора Антона Байбакова, що заснована на хроніці першого року вторгнення росії в Україну.
“Моторошні кадри, зняті одразу після деокупації Київської області, мало чим відрізняються від кадрів, які облетіли весь світ 78 років тому, коли після звільнення концтабору Аушвіц, світ відкрив для себе жахіття, скоєні нацистами проти євреїв та представників інших народів”, – зауважили в повідомленні МКІП.
Нагадаємо, 25 листопада 2023 року Україна вшанувала пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу, та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
Як інформувала KВ, у столиці зʼявиться сквер імені Голди Меїр – на знак вшанування памʼяті однієї із засновників держави Ізраїль, яка народилася в Києві. Облаштувати простір скверу планують влітку цього року.
Читайте: У Києві зʼявиться сквер імені однієї із засновників держави Ізраїль Голди Меїр
Фото: Укрінформ, МКІП