Столична влада розглядає шляхи розширення кількості укриттів та сховищ для громадян. Вирішенням частини питання стане огляд підземних приміщень та просторів, що можуть бути придатними для цих цілей.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Київської міської адміністрації (КМДА).
“Усі власники, управителі, балансоутримувачі будівель та споруд, де наявні такі підвальні, напівпідвальні, цокольні та інші приміщення тощо, що за своїми технічними характеристиками та захисними властивостями можуть слугувати для захисту людей, мають подати відповідну інформацію до районних управлінь Держслужби з надзвичайних ситуацій України в Києві”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що йдеться про надання в оперативному порядку інформації щодо наявності та готовності таких приміщень до використання як захисних. Відповідне рішення 30 червня було прийнято під час засідання Ради оборони Києва.
Нагадаємо, у ніч на 1 червня ворог завдав ракетного удару по столиці. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули дві жінки та 9-річна дівчинка, які намагалися потрапити у закрите бомбосховище. Вже 2 червня столична постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про цілодобовий доступ до укриттів. Також у Києві близько 3 тисяч укриттів та сховищ планують оснастити автоматизованою системою відкриття, щоб доступ до укриттів під час повітряної тривоги був гарантованим. Крім того, Київрада прийняла рішення, згідно яким передбачається, що укриття, які передано в оренду, будуть вилучені протягом 24 годин, якщо орендар буде перешкоджати їх використанню за призначенням.
Читайте: У Києві в результаті перевірки 65% сховищ визнані придатними як укриття, – КМДА
Як писала KВ, у столиці також вже встановили перше, “пілотне” мобільне укриття. Укриття зроблено з бетону і зможе захистити від вибухової хвилі та осколкового ураження.
Фото: відкриті джерела