Столиця удосконалює систему оповіщення населення про надзвичайні ситуації. Наявність такої системи в Києві зробить місто більш безпечним та готовим до різних надзвичайних ситуацій. За зразок взяті системи, що працюють у США, Німеччині та Польщі.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Київської міської адміністрації (КМДА).
Як повідомив мер Києва Віталій Кличко, нова система може працювати близько тижня без електропостачання тільки на своєму резервному обладнанні.
“Відтак, навіть в умовах відключення всіх операторів зв’язку ця система діятиме, адже керуватиметься автономно та із застосуванням штучного інтелекту”, – зауважив мер.
Кличко повідомив, що перші об’єкти реконструйованої системи – 15 точок оповіщення – вже протестували у Деснянському районі столиці. А за два тижні до них додадуть ще 12. Загалом у Деснянському районі передбачено встановити 47 точок сповіщення. Всього ж по Києву буде встановлено 630 таких точок.
Також зазначається, що нова територіальна автоматизована система оповіщення (ТАСЦО), окрім формування сигналу “Увага всім”, дозволяє виконати адресне (індивідуальне на кожен гучномовець) сповіщення громадян у залежності від типу надзвичайної ситуації, її масштабу та прогнозу розвитку.
“Така гнучка робота дає можливість в короткі терміни забезпечити організацію виконання необхідних дій населенням. – Індивідуально по кожному мікрорайону (зоні) та в оптимальний спосіб, що забезпечує мінімізацію можливих наслідків від тієї чи іншої надзвичайної ситуації”, – йдеться в повідомленні.
Загальна вартість проекту становитиме близько 400 млн гривень. Всі ці роботи місто планує завершити до кінця 2024 року.
Нагадаємо, у Деснянському районі столиці з 9 ранку 28 лютого і до вечора 1 березня тестували оновлену систему оповіщення про надзвичайні ситуації.
Як інформувала KВ, наразі у районах Києва, де системи звукового оповіщення тривоги можуть не спрацьовувати через знеструмлення, патрульні сповіщають про повітряну тривогу за допомогою гучномовців.
Читайте: У Києві під час знеструмлення поліцейські сповіщають про повітряну тривогу через гучномовці
Фото: КМДА