У Києві суд зняв арешти і заборони з активів компанії UNIGRAN та відмовив у клопотанні про їх передачу в управління АРМА

У Києві суд зняв арешти і заборони з активів компанії UNIGRAN та відмовив у клопотанні про їх передачу в управління АРМА

Печерський районний суд 31 серпня 2022 року прийняв рішення про скасування арешту нерухомого майна, техніки, піску і рахунків компаній групи UNIGRAN. Також скасовано обмеження щодо нотаріальних і реєстраційних дій. Водночас напередодні, 29 серпня цей же суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу генерального прокурора про передачу майна UNIGRAN до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні видання “Надра.Інфо” .

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомляє видання із посиланням на ухвалу Печерського районного суду Києва, ухвалену 31.08.2022 і оприлюднену днями, адвокат, що звернувся до суду в інтересах компанії заявив, що арешт було накладено необгрунтовано, а також нагадав, що кредитором групи і іпотекодержателем є Європейський банк реконструкції та розвитку. Адвокат також звернув увагу, що витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні (№12022000000000359) не містить інформації про те, що досудове розслідування здійснюється щодо посадових осіб жодної з перелічених компаній. Також жодному посадовцю жодної компанії не було повідомлено про підозру в кримінальній справі, в рамках якої арештували майно.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Заявник вказує, що відсутні докази факту завдання матеріальної шкоди і розміру такої шкоди, а також доказів на підтвердження того, що майно, яке належить як фізичній, так і юридичним особам, було одержано злочинним шляхом, внаслідок вчинення кримінального правопорушення, чи є знаряддям злочину”, – цитують позицію компанії.

Як пише видання, в ухвалі про скасування арештів згадується, що накладені раніше заборони справили негативний вплив на діяльність групи. Зокрема, завдано збитків компаніям групи у вигляді штрафних санкцій та упущеної вигоди, а також “замовникам  піску (будівельним організація), що призведене до зупинення будівництва багатьох об’єктів на території Київської області несплати обов`язкових платежів, податків та зборів (рентної плати, податку на прибутку, ПДФО, ЄСВ)”. 

“…суд приходить до висновку про відсутність в кримінальному провадженні даних, які б виправдовували подальше втручання держави у право на мирне володіння заявником належним йому майном, у зв`язку з чим вважає за доцільне скасувати арешт майна”, – цитує видання рішення суду. Зауважимо, що слідчим суддею у цій справі був Сергій Вовк. 

Відтак було скасовано:

  • Арешт понад 390 000 куб. м піску, складованого в Київській області на ділянках ТОВ “Будіндустрія-Сервіс ЛТД” і ТОВ “ДБК “Модуль”;

  • Арешт карʼєрної техніки, яка належить ТОВ “Юнігран” і АТ “Малинський каменедробильний завод”;

  • Арешт вантажних автомобілів, вилучених під час обшуків на території ПрАТ “Пинязевицький кар`єр”;

  • Арешт і заборону вчиняти реєстраційні та нотаріальні дії щодо техніки ТОВ “Будіндустрія-Сервіс ЛТД” та особистого майна (квартири) Ігоря Наумця;

  • Заборону вчиняти реєстраційні і нотаріальні дії щодо рухомого і нерухомого майна, належного ТОВ “Любовичі”;

  • Арешт і заборону вчиняти реєстраційні і нотаріальні дії щодо майна ТОВ “Юнігран-Сервіс” у Житомирській і Полтавській областях;

  • Арешт спеціальної техніки, вилученої під час обшуків на території ТОВ “Юнігран-Сервіс”;

  • Арешт рухомого майна ТОВ “Юнігран-Сервіс””;

  • Арешт і заборону вчиняти реєстраційні і нотаріальні дії щодо майна АТ “Малинський каменедробильний завод””;

  • Арешт і заборону вчиняти реєстраційні і нотаріальні дії щодо майна ПрАТ “Пинязевицький кар`єр”;

  • Арешт і заборону вчиняти реєстраційні і нотаріальні дії щодо майна ТОВ “Будіндустрія-Сервіс ЛТД”;

  • Арешт і заборону вчиняти реєстраційні і нотаріальні дії щодо майна АТ “Коростенський кар’єр”;

  • Арешт і заборону вчиняти реєстраційні і нотаріальні дії щодо майна TOB “Юнігран”;

  • Арешт і заборону вчиняти реєстраційні і нотаріальні дії щодо ТОВ “Будіндустрія-Сервіс ЛТД”, ТОВ “Альянс-Союз”, АТ “Коростенський кар`єр”, МРГО “СМТ “Барвінківське”, TOB “Бpiззо”, ТОВ “ДБК “Модуль”, АТ “Малинський каменедробильний завод”, ТОВ “Юнігран-Сервіс”, ПрАТ “Пинязевицький кар’єр”, TOB “Юнiгран”;

  • Арешт банківських рахунків ТОВ “Юнігран-Сервіс”;

  • Арешт банківських рахунків АТ “Малинський каменедробильний завод”;

  • Арешт банківських рахунків ПрАТ “Пинязевицький кар`єр”;

  • Арешт банківських рахунків ТОВ “Будіндустрія-Сервіс ЛТД”;

  • Арешт банківських рахунків АТ “Коростенський кар’єр”;

  • Арешт банківських рахунків TOB “Юнігран”.

Як зауважили у виданні, напередодні ухвалення рішення про скасування арештів і заборон, а саме 29 серпня Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора про передачу майна UNIGRAN до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Юнігран” заснована в 1996 році. Статутний капітал 20 млн гривень. Зареєстрована компанія в Житомирській області. Уповноважена особа Диняк Сергій Васильович.

Нагадаємо, 24 червня СБУ заявила про припинення діяльності організації, яка здійснювала незаконний видобуток українських надр у промислових масштабах. За повідомленням спецслужби нею керував впливовий російський бізнесмен, якому належала ціла фінансово-промислова група. Йшлося про групу UNIGRAN бізнесмена Ігоря Наумця.

Читайте: СБУ заблокувала активи видобувних компаній російського бізнесмена на 1 мільярд гривень

Як інформувала КВ, в акваторії річок Десна та Дніпро на Київщині, відповідно до відкритих даних ДНВП “Геоінформ України”, наявні тільки 12 дійсні спецдозволи на видобування піску. Серед них є і компанія ТОВ “Будіндустрія-Сервіс ЛТД”, та родовище Спаське, 202,5 + 113,5 + 89,0 га, дозвіл на видобування пісків, до 2029 р. Власник компанії – засновник групи UNIGRAN Ігор Наумець.

Читайте: Тільки 12 компаній легально миють пісок з Десни та Дніпра на Київщині

Фото: podrobnosti

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4