У Києві судитимуть підрядника за привласнення 190 тисяч гривень на ремонті будівлі музею Шевченка після ракетних обстрілів

У Києві судитимуть підрядника за привласнення 190 тисяч гривень на ремонті будівлі музею Шевченка після ракетних обстрілів

У Києві судитимуть гендиректора будівельної компанії у справі привласнення держкоштів, виділених на ремонт пошкодженої під час обстрілів будівлі Національного музею Тараса Шевченка. Фірма, якою керував чоловік, мала провести роботи із відновлення скління у приміщенні. Правоохоронці встановили, що підрядник у документах вказав роботи, які не були фактично виконані, що призвело до зайвого перерахування коштів у сумі 190 тис. гривень.


Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції в Києві та інформації Київської міської прокуратури.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Зазначається, що Музей постраждав внаслідок ракетного обстрілу столиці у жовтні 2022 року. 

“Між Національним музеєм Тараса Шевченка та будівельною компанією було укладено договір щодо ремонту пошкодженої будівлі”, – повідомили в поліції.

Після підписання документу гендиректор столичної будівельної компанії підготував акт здачі-приймання виконаних робіт для проведення відповідної оплати. 

“Однак, насправді роботи не були проведені у повному обсязі, а саме не виконано очищення дерев’яних поверхонь віконних рам загальною площею близько 370 квадратних метрів. Крім того, фігурант підробив акт здачі-приймання виконаних робіт шляхом внесення неправдивих відомостей у документи”, – йдеться в повідомленні поліції.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як інформували у прокуратурі, це призвело до зайвого перерахування бюджетних коштів у сумі 190 тис. гривень. Факт умисного завищення будівельних робіт підтверджено будівельно-технічною та економічною експертизами.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно 48-річного директора комерційного підприємства за фактом привласненні бюджетних коштів, виділених на проведення відновлювальних робіт Національного музею Тараса Шевченка у Києві та службовому підроблені (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

У разі доведення вини чоловіку загрожує до 8 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо, у Києві правоохоронці повідомили про підозру в заволодінні бюджетними коштами директору одного з Інститутів Національної академії педагогічних наук України та підряднику. Фігурантам інкримінують підробку документів на будівельні роботи у споруді в центрі столиці, які були виконані лише частково. Збитки державі визначено у 2,4 млн гривень. 


Читайте: Просідання стіни столичного дитсадка: підприємця підозрюють у нанесенні пів мільйона гривень збитків на ремонті укриття


Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
07:00 Протягом березня поточного року столиця зробила замовлень сумарно на 4,54 млрд гривень. Після нетривалої зимової паузи місто знову почало активно  ремонтувати та реконструювати.…
Голова без рук: Київрада ближчим часом не отримає нового секретаря
Голова без рук: Київрада ближчим часом не отримає нового секретаря
09:00 Після відставки Володимира Бондаренка столиця залишилася без секретаря Київради – і домовитись про нового поки не вдається. Як дізналася КиївВлада, у фракцій немає…
“Земельна лихоманка”: Київрада безуспішно намагається скасовувати свої “туалетні схеми”
“Земельна лихоманка”: Київрада безуспішно намагається скасовувати свої “туалетні схеми”
13:30 Столична міськрада активізувалася в питанні скасування низки скандальних землевідводів, здійснених за т.зв. “туалетною схемою” – коли комунальні ділянки відводилися під невеликі або й…
Banner
QlU7mDx4