Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) та співробітники Нацполіції заблокували схему ввезення і продажу в Україні оптових партій підроблених лікарських засобів. У столиці було викрито організатора і трьох учасників угруповання, яке організувало оборудку.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України (СБУ).
“За даними слідства, фігуранти приховано переправляли до нашої держави підроблені медпрепарати онкологічної групи під виглядом гуманітарної допомоги”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що незаконно ввезену продукцію зловмисники зберігали в антисанітарних умовах на території орендованих складів у Києві.Потім фальсифікат збували хворим через два спеціально створені інтернет-магазини, які адміністрували учасники угруповання.
“Оплату ділки отримували на банківські картки родичів та підставних осіб, а відправку товару замовникам здійснювали через популярні поштові сервіси”, – повідомили у спецслужбі.
У зловмисників вилучили 40 коробів фальсифікату на суму понад 50 млн гривень. Також під час обшуків на складі та за адресами фактичного проживання зловмисників було виявлено:
-
мобільні телефони та комп’ютери із доказами злочинної діяльності;
-
чорнову бухгалтерію;
-
3 автомобілі, якими доставляли “ліки”;
-
понад 20 банківських карток, через які здійснювали розрахунок з клієнтами.
Експертизи підтвердили, що вилучені препарати мають ознаки фальсифікату та не відповідають заявленим в інструкції “виробника” характеристикам.
Учасникам злочинної групи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28 та ч. 2 ст. 321-1 КК України (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів, вчинена організованою групою). Їм обрано запобіжний захід ˗ тримання під вартою.
Як зауважили в СБУ, перевіряється причетність понад десяти лікарів-онкологів, у тому числі зарубіжних, до постачання організаторам схеми псевдоліків та розповсюдження фальсифікату серед пацієнтів.
Нагадаємо, у листопаді 2022 року в Києві та Київській області правоохоронці вилучили велику кількість ліків сумнівної якості та невідомого походження, призначених для лікування злоякісних пухлин. Також вже у 2023 році було викрито та припинено механізм потрапляння на ринок нашої держави значної партії фальсифікованих лікарських засобів.
Читайте: Посадовицю Держлікслужби підозрюють у сприянні ввезенню фальсифікованих ліків на 32 млн гривень
Фото: СБУ