В столиці забудовник самовільно захопив земельну ділянку, яка на праві користування належить державному підприємству “Національний центр Олександра Довженка”. У ході незаконних будівельних робіт на самовільно зайнятій землі було заблоковано вхід до об’єкту цивільного захисту населення – захисної споруди цивільного захисту, пошкоджено системи комунікації та частково зруйновано перекриття.
Про це KВ дізналась з повідомлення пресслужби ГУ Нацполіції Києва.
Повідомляється, що правоохоронці викрили керівника підрядної організації у сприянні самовільного будівництва комплексу приміщень, яке створило загрозу загибелі людей в умовах війни.
За результатами досудового розслідування поліцейські встановили, що директор компанії-забудовника у 2017 році уклав із КМДА договори про оренду двох земельних ділянок на вулиці Васильківській. Спільно із підрядником та девелоперською компанією він розпочав будівництво торгово-розважального і спортивно-оздоровчого комплексу з підземним паркінгом, кінотеатром та житловими будинками з вбудовано-прибудованими приміщеннями.
Згідно з повідомленням, у подальшому у процесі будівництва керівник будівельної компанії самовільно зайняв частину сусідньої земельної ділянки державної форми власності, яка на праві користування належить державному підприємству “Національний центр Олександра Довженка”. Залучивши осіб, які були обізнані в його злочинній схемі, зокрема керівника підрядної організації, він продовжив зведення багатофункціонального житлового комплексу вже на цій земельній ділянці. Таким чином він заподіяв значну шкоду державним інтересам в особі Київської міської державної адміністрації на загальну суму 1,7 млн гривень.
Правоохоронці встановили також, що у ході незаконних будівельних робіт на самовільно зайнятій землі було заблоковано вхід до об’єкту цивільного захисту населення – захисної споруди цивільного захисту, пошкоджено системи комунікації та частково зруйновано перекриття, чим створено загрозу загибелі людей в умовах ескалації збройного конфлікту на території України.
Наразі слідчі Голосіївського управління поліції за процесуального погодження із Голосіївською окружною прокуратурою повідомили 39-річному фігуранту про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 197-1 – самовільне будівництво будівель на самовільно зайнятій земельній ділянці, яким завдано значну шкоду її володарю та ч. 1 ст. 275 -порушення під час будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, особою, яка зобов’язана дотримуватись таких правил, якщо це створило загрозу загибелі людей Кримінального кодексу України.
Повідомляється, що наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Фігуранту загрожує до трьох років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.
Окрім того, відносно ексдиректора компанії-забудовника, дії якого слідчі кваліфікували за ч. 3 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 275 Кримінального кодексу України, обвинувальний акт в січні 2023 року направлено до суду для розгляду справи по суті.
Нагадаємо, у ніч на 1 червня ворог завдав ракетного удару по столиці. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули дві жінки та 9-річна дівчинка, які намагалися потрапити у закрите бомбосховище. В рамках розслідування загибелі людей правоохоронці затримали першого заступника Деснянської РДА, директора медзакладу, його заступницю та охоронця установи. У свою чергу мер Кличко зазначив, що глави райдержадміністрацій (РДА) несуть відповідальність за роботу укриттів.
У суботу, 3 червня, в столиці розпочали перевірку укриттів. З 1078 перевірених за перший день об’єктів половина виявилися не готовими до використання або їх не змогли відкрити.
Читайте: У Києві оприлюднили результати перевірки укриттів у всіх районах столиці (іконографіка)
Депутат Київської міської ради Ксенія Семенова запевняє, що інформація мера Києва Віталія Кличка стосовно наявних укриттів у столиці не відповідає дійсності. За її словами, 10% укриттів, позначених на мапі, взагалі не існує, 25% укриттів зачинені, а 28% відчинені і регулярно використовуються людьми, але потребують ремонт.
Читайте: 63% укриттів на мапі Кличка зачинені, зламані або не існують, – депутатка Київради
Фото: Київська міська прокуратура