У Києві можна отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. У Київській міськдержадміністрації (КМДА) розповіли, як власники житла, які прихистили вимушених переселенців, можуть отримати компенсацію від держави.
Про це KВ дізналасяз повідомлення пресслужби КМДА.
Як в ефірі телеканалу “Київ” повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, щоб отримати компенсацію, містяни, які розмістили вимушених переселенців, мають самостійно внести відомості про житло, доступне для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб до веб-ресурсу “Прихисток”. Також ця інформація може бути внесена відповідною районною держадміністрацією після подання відповідної заяви власника житла.
Заяву в довільній формі із вказанням прізвища, ім’я та по батькові від кожної розміщеної особи потрібно подати до ЦНАПів Києва. Заява подається за місцем розташування житлового приміщення.
Відповідна заява подається і у день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у цьому житловому приміщенні.
Для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до ЦНАПу заяву за встановленою формою та пред’являє відповідні документи, перелік яких розміщено на сайті.
Зазначається, що ЦНАПи міста Києва працюють з понеділка до п’ятниці з 9:00 до 17:00.
Всю актуальну інформацію можна отримати за телефонами гарячої лінії call-центру: 202-60-38, 202-60-39.
Детальніше про роботу соціальної програми “Прихисток” та процедуру отримання компенсації – за посиланням – https://bit.ly/3NsPywZ
Нагадаємо, станом на 13 травня у столиці зареєстровано понад 47 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які залишили домівки через повномасштабне російське вторгнення.
Читайте: У столиці зареєстровано понад 47 тисяч внутрішніх переселенців
Раніше KВ інформувала, що комплексна послуга для внутрішньо переміщених осіб знову стала активною в “Дії”. Подати заявку на отримання довідки ВПО та виплат можуть українці, місце реєстрації яких наразі перебуває під окупацією або де ведуться бойові дії.
Читайте: Комплексна послуга для внутрішньо переміщених осіб знову доступна в “Дії”
Фото: вільні джерела.