У КМДА заявили, що місто планує викупляти будинки “Київміськбуду” для пільгових категорій містян

У КМДА заявили, що місто планує викупляти будинки “Київміськбуду” для пільгових категорій містян

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник наголосив, що місто братиме активну участь у відновленні роботи компанії ПрАТ “ХК “Київміськбуд” шляхом викупу житла для пільгових категорій містян, які перебувають у черзі.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Враховуючи, що місто є основним акціонером компанії “Київміськбуд” та у зв’язку із ситуацією на ринку нерухомості загалом, а також занепокоєнням інвесторів, наглядова рада “Київміськбуду” ухвалила наступні рішення: Перше – про проведення спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності “Київміськбуду” за 2020-2023 роки. Друге – про відсторонення Голови правління – президента ПрАТ “Київміськбуд” Кушніра І. М. від займаної посади на період проведення такої перевірки. Третє – про створення підрозділу внутрішнього фінансового аудиту”, – повідомив Микола Поворозник під час онлайн-пресбрифінгу щодо результатів перевірки фінансово-господарського стану ПрАТ “ХК “Київміськбуд”.

Він також зазначив, що за результатами незалежної аудиторської перевірки встановлено, що ПрАТ “ХК “Київміськбуд” функціонувало належним чином до появи зовнішніх факторів, які суттєво вплинули на результати її діяльності (зокрема COVID-19, повномасштабна війна, фактор “Укрбуду”). У результаті аналізу незалежними аудиторами фінансово-господарського стану компанії не виявлено ознак дій із доведення підприємства до банкрутства чи приховання факту стійкої фінансової неспроможності.

У КМДА додали, що діяльність ПрАТ “ХК “Київміськбуд” також перевіряла створена Київською міською радою тимчасова контрольна комісія з питань перевірки.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами її очільниці, депутатки Київради Мирослави Смірнової, на розгляд комісії надійшов 391 документ, направлено 59 запитів і звернень із вимогами щодо надання документів та інформації, необхідної для роботи комісії. Зокрема інформація від Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА, “Київміськбуду”, аудиторських компаній, що були залучені Наглядовою радою до проведення спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності “Київміськбуду”.

Загалом аудитори запропонували кілька сценаріїв подальшої роботи компанії, на підставі яких у компанії розробляється стратегія фінансово-економічної діяльності.

“На сьогодні фактори, що призвели до такого стану підприємства, не змінилися. Це і продовження бойових дій, і постійні повітряні обстріли столиці, які не сприяють відновленню попиту на нерухомість у Києві та Україні загалом. Місто братиме активну участь у відновленні роботи компанії шляхом викупу житла для всіх категорій громадян, які перебувають у черзі, зокрема для учасників бойових дій і членів їх сімей, для внутрішньо переміщених осіб та інших категорій. А також через викуп до комунальної власності об’єктів соціальної сфери – шкіл та садочків. Як і було запропоновано тимчасовою комісією Київської міської ради. До прикладу, цього року місто заклало в бюджеті на ці цілі понад 1 млрд грн”, – підкреслив Микола Поворозник.

Нагадаємо, у листопаді депутати Київської міської ради (КМР) провели чергове засідання тимчасової контрольної комісії (ТКК) з питань перевірки діяльності ПрАТ “ХК “Київміськбуд” та затвердили проміжний звіт з рекомендаціями та пропозиціями. Зокрема, ТКК рекомендувала наглядовій раді ПрАТ посилити контроль за фінансово-економічною діяльністю холдингової компанії, КМДА – купувати у забудовника житло, а уряду – компенсувати “Київміськбуду” більше двох мільярдів гривень сумарного запланованого збитку, пов’язаного з добудовою проектів корпорації “УКРБУД”.

Раніше KВ писала, що найбільший забудовник Києва – “Київміськбуд” – наразі насправді відчуває значні фінансові труднощі, які впливають на хід виконання робіт на об’єктах. Причини цілком об’єктивні: різкий скачок курса долара, інфляція, подорожчання будматеріалів тощо. Будівництво однакової квартири тепер обходиться компанії приблизно на 40% дорожче, ніж до початка масштабної війни. До того ж компанії довелося вкласти власні 800 млн гривень в добудову житлових комплексів (ЖК) “Укрбуду”, питання компенсації цих витрат ще не вирішене. При цьому, про банкрутство мова не йде, все робиться для того, щоб повністю виконати зобов’язання перед майже 20 тисячами інвесторів.

Читайте: Ігор Кушнір: “Київміськбуд” зобов’язаний вистояти

Фото: Твоє місто 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Banner
QlU7mDx4