У Києві 10 березня небайдужі громадяни провели біля Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка акцію “Не мовчи! Полон вбиває!”. Традиційно люди нагадали про долю військовополонених і зниклих безвісти, та окремо звернули увагу на долю наших захисниць, яких росія тримає в полоні.
Про це КВ дізналася з допису на Facebook – сторінці Асоціації родин захисників “Азовсталі” та інформації “Суспільного”.
Зазначається, що Україні 8-10 березня провели чергові акції в рамках ініціативи «Не мовчи. Полон вбиває» родин військовополонених бійців «Азову».
На чотирнадцятій акції, крім основної мети – вкотре нагадати про українських військовополонених та підтримати їхніх рідних, з нагоди Дня захисту прав жінок, звернули увагу долю на наших захисниць, яких росія тримає в полоні.
“Чимало героїчних українок досі чекають на свою можливість опинитися вдома та побачити рідних, поки ворог утримує героїнь у жахливих санітарно-гігієнічних умовах, без достатнього харчування та медичної допомоги. Для росіян вони – небезпечні злочинці, для українців – героїні, для близьких – доньки, сестри, дружини й матері.”, – зазначили в дописі Асоціації родин захисників “Азовсталі”.
Як зауважила в розмові з кореспонденткою “Суспільного” співорганізаторка акції, щоразу учасників стає дедалі більше. Мета заходу — не дати забути про тих військових і цивільних, які опинилися в російському полоні, і домогтися їхнього звільнення.
Нагадаємо, 4 лютого 2024 року родини військовополонених Маріупольського гарнізону поновили акції протесту, які деякий час не проводили, аби привернути увагу до того, що довгий час не відбувалося обмінів захисників Маріуполя та “Азовсталі” з російського полону.
Читайте: “Не мовчи! Полон вбиває!”: У Києві провели акцію на підтримку військовополонених з “Азовсталі”
Як інформувала КВ, 8 лютого в Україні відбувся третій з початку року обмін полоненими. Тоді додому з російського полону повернулися 100 людей, 84 з них захищали Маріуполь. Водночас родин українських військовополонених вирішили проводити мирні акції кожних вихідних. Так, 11 лютого близько пів тисячі людей вийшли з плакатами – нагадуваннями на вулицю Олени Теліги. 18 лютого рідні захисників “Азовсталі” та небайдужі громадяни зібрались на Майдані Незалежності. 24 лютого, у другу річницю повномасштабного вторгнення росії акція пройшла на Софійській площі. 3 березня небайдужі громадяни та рідні захисників “Азовсталі” зібрались на Львівській площі.
Фото: “Суспільне”
КиївВладаОлександр Попов