КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд” оголошує тендер на виконання робіт із демонтажу будівлі, розташованої поруч із Шулявським шляхопроводом. Заводський цех потребує знесення, аби завершити будівництво розв’язки на шляхопроводі.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА).
Як нагадали у КМДА, цех № 5 АТ «Перший Київський машинобудівний завод» перебував у державній власності. Рішенням суду власника заводу зобов’язали продати місту цю будівлю. Цех потребує знесення, аби завершити будівництво розв’язки на Шулявському шляхопроводі.
“Демонтаж цієї будівлі дасть змогу виконати комплекс робіт із будівництва правоповоротного з’їзду з просп. Берестейського на вул. Вадима Гетьмана та лівоповоротного – з вул. Олександра Довженка на просп. Берестейський, а також ввести шляхопровід і ці з’їзди в експлуатацію”, – йдеться в дописі.
Зазначається, що транспортна розв’язка на перетині просп. Берестейського з вулицями Вадима Гетьмана та Олександра Довженка є одним із ключових транспортних вузлів інфраструктури Києва, оскільки вона перебуває на перетині магістральних внутрішньоміських автошляхів.
“Введення Шулявського шляхопроводу в експлуатацію збільшить пропускну спроможність цього транспортного вузла на 20%, підвищить безпеку дорожнього руху та забезпечить безперервний рух автомобільного транспорту вулицями Вадима Гетьмана та Олександра Довженка”, – зауважили в столичній адміністрації.
За інформацією підприємства, кошторисний розрахунок вартості об’єкта складає 126 млн 327 тис. 449 гривень.
Нагадаємо, старт процесу реконструкції Шулявської розв’язки дав частковий обвал конструкцій мосту в лютому 2017 року. В грудні 2020 року по Шулявському шляхопроводу було запущено проїзд, але реконструкція на цьому не закінчилась. Тоді роботи вже обійшлася киянам в “шалені гроші”, а невдовзі мали принести пов’язаній з Максимом Микитасем компанії додаткові сотні мільйонів гривень з міського бюджету.
Вже у травні 2023 року мер Києва Віталій Кличко повідомив, що реконструкцію Шулявського шляхопроводу планують повністю завершити до середини 2024 року. До того часу знову планувалося провести демонтаж 5 цеху заводу.
Фото: lenta.ua
КиївВлада