У Києві на окремих ділянках у Дарницькому, Подільському та Голосіївському районах запроваджується карантин у зв’язку з виявленням небезпечного шкідника дерев. Комаха становить небезпеку винятково для дерев, тому жодних обмежень для киян не передбачається.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА).
Зазначається, що йдеться про виявлення небезпечного шкідника дерев – вузькозлатки ясеневої смарагдової.
Згідно з повідомленням, карантинні заходи поширюються на такі ділянки:
Подільський район:
- сквер № 1 на Контрактовій площі;
- сквер № 2 на Контрактовій площі;
- парк № 3 на Контрактовій площі;
- парк культури та відпочинку «Куренівський парк».
Дарницький район:
- сквер на просп. Петра Григоренка, 36-38;
- сквер по вул. Ревуцького, 42-46;
- парк «Партизанської слави».
Голосіївський район:
- парк відпочинку на вул. Теремківській, 26-А;
- сквер на вул. І. Федорова;
- на вул. Єжи Гедройця;
- Ботанічний сад Національного університету біоресурсів та природокористування України;
- Голосіївський парк імені Максима Рильського.
Заходи передбачають:
- інтенсивне обстеження дерев на предмет зараження шкідником;
- заборону на переміщення необробленої деревини ясена, виробів, виготовлених із необробленої деревини ясена, і садивного матеріалу ясена із зараженої зони в іншу частину регульованої зони;
- здійснення фітосанітарних процедур, зокрема обробку заражених дерев під дією механічних, хімічних або термічних факторів;
- у випадках, коли технічна переробка не може забезпечити належний рівень фітосанітарного захисту, – санітарну утилізацію виявлених пошкоджених дерев.
“Карантин буде запроваджений відповідними розпорядженнями КМВА, які набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування в офіційному друкованому виданні та на офіційній сторінці Головного управління Держпродспоживслужби”, – інформували в держадміністрації.
Довідково: Вкрай небезпечний шкідник для ясена, деяких видів в’язів, горіху. Також пошкоджує інші листяні породи дерев: тополю, осику, клен, березу, вільху, дуб, граб, липу, ліщину. Свою назву ясенева смарагдова вузькотіла златка (ЯСВЗ) отримала з огляду на забарвлення жуків – смарагдово-зелений із золотистим, бронзувато або фіолетовим блиском.
Батьківщина ясеневої смарагдової вузькотілої златки (Agrilus planipennis Fairmaire) – Корейський півострів, північно-східний Китай, Монголія. У цих регіонах златка заселяє місцеві види ясена та деякі інші породи дерев. Дерева, які заселяє ЯСВЗ гинуть за 1-3 роки.
Нагадаємо, у жовтні 2023 року на території ландшафтного парку на вул. Солом’янській запровадили карантин через виявлення небезпечного шкідника дерев – вузькозлатки ясеневої смарагдової. Хімічні та інші методи не нього не подіяли, у лютому 2024 року було прийнято рішення про видалення та знищення уражених дерев.
Читайте: У Ландшафтному парку на Солом’янці вирубали уражені небезпечним шкідником дерева (фото)
Як інформувала КВ, на початку липня 2024 року в Оболонському районі запровадили карантин у зв’язку з виявленням небезпечного шкідника дерев – вузькозлатки ясеневої смарагдової.
Фото: Держпродспоживслужба Київщини
КиївВладаОлександр Попов