У Києві залишилось декомунізувати три станції метро

У Києві залишилось декомунізувати три станції метро

Демонтаж комуністичної та радянської символіки у столичному метро триває. Наразі залишилось завершити роботи на трьох станціях – «Майдан Незалежності», «Вокзальна» та «Палац «Україна».

Про це КВ дізналася з повідомлення на Офіційному порталі Києва.

“Наразі залишилось провести роботи з демонтажу зображення «серпа та молота» з колійних стін на станції «Майдан Незалежності», панно (медальйони) на пілонах середнього залу станції «Вокзальна» та мозаїчне панно червоноармійця на станції «Палац «Україна». Усі елементи радянської символіки наразі замасковані та не перебувають у публічному доступі”, – сказано в повідомленні.

Вказується, що усі роботи проводять відповідно до чинного законодавства, з дотриманням технічних норм та з урахуванням архітектурних вимог і погоджень.

«Київський метрополітен» нагадує, що станом на початок 2015 року на дев’яти станціях метро в публічному просторі залишалась символіка комуністичного і тоталітарного режимів. Йдеться про такі станції:

  • «Героїв Дніпра»;
  • «Вокзальна»;
  • «Майдан Незалежності»;
  • «Палац «Україна»;
  • «Театральна»;
  • «Політехнічний інститут»;
  • «Шулявська»;
  • «Берестейська»;
  • «Лісова».

На цих станціях були розміщені бюсти радянських діячів, символіка Сухопутних військ Радянського Союзу, георгіївська стрічка, карбування «Зірки червоної армії», слова «комунізм». У КП «Київський метрополітен» зазначають, що особливо багато було зображень саме «серпа і молота» на різних станціях підземки. Більшу частину цієї символіки демонтували, а частину – через охоронний статус станцій як пам’яток – тимчасово замаскували до отримання необхідних дозволів на проведення демонтажних робіт.

Нині тривають роботи з демонтажу елементів радянської символіки на станції «Палац «Україна». У комунальному підприємстві нагадують, що 1993 року станція мала назву «Червоноармійська», а її оформлення відповідало початковій назві. Зокрема, на станції були присутні емблеми Червоної та Радянської армії, а в торці центрального залу розташоване зображення червоноармійця. Разом з цим наразі опрацьовується питання зміни червоноармійця на інше панно, яке гармонійно вписуватиметься в архітектуру станції та її назву.

Крім того, в межах декомунізації перейменували три станції київського метрополітену, а саме:

  • «Почайна» (колишня «Петрівка»);
  • «Звіринецька» (колишня «Дружби народів»);
  • «Площа Українських Героїв» (колишня «Площа Льва Толстого»).

“«Київський метрополітен» продовжує системну роботу з ліквідації залишків радянських і тоталітарних наративів, що десятиліттями були закладені в простір станцій метро”, – зауважує КП.

Читайте: ВР дерусифікувала мапу України: перейменовано сотні населених пунктів

Фото: КМДА

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
09:00 Департамент екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації (КОДА) у 2024 році значно збільшив кількість відмов в наданні дозволів на викиди забруднюючих речовин в…
“Екопарк Осокорки” чи ЖК “H2O”: столичні активісти вчергове виграли судовий спір у компаній Молчанової
“Екопарк Осокорки” чи ЖК “H2O”: столичні активісти вчергове виграли судовий спір у компаній Молчанової
09:00 Столичні активісти продовжують боротьбу за недопущення будівництва ЖК “H2O” (колишній комплекс “Патріотика на озерах” від банку “Аркада”) і створення на цій території “Екопарку…
Мільйони на системах відеоспостереження: БЕБ продовжує розслідувати закупівлі столичного КП “Інформатика”
Мільйони на системах відеоспостереження: БЕБ продовжує розслідувати закупівлі столичного КП “Інформатика”
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) розслідує факти можливих розтрати і заволодіння бюджетними коштами службовими особами КП “Інформатика” та низки компаній, які постачали йому різне…
Banner
QlU7mDx4