У Києві землі колишнього відділення нацистського Сирецького концтабору можуть віддати під забудову, – історик

У Києві землі колишнього відділення нацистського Сирецького концтабору можуть віддати під забудову, - історик

На засіданні Київради 4 липня мають голосувати продовження оренди земельних ділянок в урочищах Болгарське та Самбурки. На цій території під час фашистської окупації існувало відділення нацистського Сирецького концтабору, ще раніше, до російської більшовицької окупації, тут був монастирський цвинтар та лаврська економія. Землі, які можуть віддати під житлову забудову і зведення ТРЦ, таким чином приховавши сторінки нацистської та російської окупації, треба дослідити і створити меморіальний комплекс. 

Про це, як передає КВ, йдеться у дописі історика, військовослужбовця, наукового співробітника Інституту історії України НАНУ Олександра Алфьорова.

“Злочини нацизму в Україні – приховає Київська міська рада? 4 липня саме це може відбутись. На голосування буде виставлено подовження оренди земельних ділянок в урочищах Болгарське та Самбурки (Київ, Голосіївський район) – з подальшою можливістю житлової забудови, під ТРЦ та офіси”, – написав історик.

Він зауважив, що на території Болгарського та частині урочища Самбурки у період 1942-1943 років існувало відділення нацистського Сирецького концтабору. Інформації про це відділення надзвичайно мало.

“…вдалось з’ясувати, що нацистами на цих землях було створене «підсобне господарство» Сирецького концтабору. У ньому постійно утримувалось близько 300 військовополонених та порушників закону окупаційної адміністрації. Зокрема на території Болгарського знаходились бараки для ув’язнених”, – повідомив Алфьоров.

Історик додав, що також ці дві ділянки мають вагоме історичне значення для Києва.

“Відомі вони за джерелами з 17 століття – тут до російської більшовицької окупації у ХХ столітті діяла лаврська економія та монастирський цвинтар. Поготів, хутір Болгарський отримав свою назву від ув’язненого тут голови болгарської церкви митрополита Йосипа Сокольського. Його у 1861 році викрали російські агенти з Константинополя і силою утримували до смерті у 1879 р. на цій території”, – розповів Алфьоров.

Він зауважив, що землі, які 4 липня депутати Київської міської ради  можуть віддати  під забудову, мають досліджуватись археологами та істориками і належати до державного фонду. 

“У найближчому майбутньому тут слід створити меморіальний комплекс, а не приховувати чорні сторінки нацистської та російської окупації. Одночасно в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів висловлюють думку про можливість розширення Національного природного парку “Голосіївський” за рахунок цих ділянок. І це буде державницька позиція яку слід підтримати”, – резюмував науковець.

Читайте: Засідання Київради 04.07.2024 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Фото:  Facebook Олександра Алфьорова

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4