За даними ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» захворюваність на гострі кишкові інфекції за 6 місяців 2024 року зросла на 23% порівняно з таким самим періодом 2023-го. При цьому 60% усіх хворих – діти.
Про це, як стало відомо КВ, йдеться у повідомленні КМДА з посиланням на директорку Департаменту охорони здоров’я Валентину Гінзбург.
Зазначається, що літо зазвичай супроводжується збільшенням звернень до лікарів пацієнтів із кишково-шлунковими захворюваннями.
«Ботулізм, ротавірус, дизентерія, сальмонельоз, гепатит А – це найпоширеніші, хоча далеко не всі захворювання, що загрожують нам. А в разі несвоєчасно розпочатого лікування можуть навіть стати смертельними. Саме влітку вони активізуються через зростання температури повітря, «розквіт» стихійної торгівлі, неналежне дотримання правил особистої гігієні та зберігання продуктів харчування. А систематичне відключення електроенергії через ворожі обстріли ще більше ускладнює ситуацію, адже важче забезпечити правильне зберігання продуктів, які швидко псуються», – звернула увагу Валентина Гінзбург.
Щоб запобігти кишково-шлунковим інфекціям, фахівці рекомендують купляти продукти лише в офіційних центрах продажу, де дотримуються норм і термінів зберігання. Особливо коли йдеться про в’ялену чи слабосолену рибу, консерви, молочні продукти і навіть морозиво. Також слід бути уважним і під час власних заготовок: гриби, овочі та ягоди можуть містити ботулінічні палички або спори, тож необхідно ретельно промивати їх у кількох водах перед закруткою.
Продукти, що швидко псуються, варто купувати в обмеженій кількості (на один прийом), а також прискіпливо перевіряти цю їжу після зберігання в холодильнику – чи залишилася вона придатною для вживання.