Сьогодні, 31 січня 2023 року, слідча група Головного слідчого управління Національної поліції України проводила обшуки у приміщеннях ПрАТ АК “Київводоканал”. Обшуки проходять в рамках досудового розслідування стосовно рейдерського захоплення нежитлових будівель “Київводоканалу”. Мова може йти про оборудки відомого київського бізнесмена-забудовника з російським корінням Василя Хмельницького.
Про це KВ дізналась з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА) та відкритих джерел.
Як розповіли у КМДА, слідчими здійснюється досудове розслідування стосовно нежитлових будівель, що знаходяться у володінні та користуванні “Київводоканалу”, та щодо яких “Київводоканалом” подано заяву про вчинення кримінального правопорушення (рейдерське захоплення), а також щодо яких Департамент Комунальної власності КМДА спільно з “Київводоканалом” звернулись до суду, для того щоб скасувати рішення про реєстрацію майна під іншими номерами, вчинене рейдерським способом, шляхом занесення до єдиного державного реєстру на підставі внесення до статутного капіталу певного ТОВ.
Зазначається, що “Київводоканал” співпрацює зі слідством, надає правоохоронним органам запитувану документацію з метою неупередженого та об’єктивного розслідування.
На думку київського блогера Володимира Бондаренка, досудове розслідування може стосуватись насосної станції на Жуковому острові, яку привласнив відомий київський бізнесмен-забудовник з російським корінням Василь Хмельницький. Адреса насосної станції – вул. Ліснича, 58, поруч з рестораном “Маячок” міністра з питань стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна.
“Хмельницький відвів там декілька гектарів з виходом до річки на свої АТ “Нелгілин” і ТОВ “Дельта-Буд-Технологія”, відмежувався триметровим парканом й засвинячив садибу з конями. Потім назвав це “Насосна станція “Дніпро-1””, – написав блогер.
Читайте: Депутаты Киевсовета проверят поместье Василия Хмельницкого на Жуковом острове
Нагадаємо, правоохоронці підозрюють чиновників ПрАТ “АК “Київводоканал” у зловживання службовим становищем при проведенні тендерів на закупівлю глибинних насосів. Посадовців звинувачують у сприянні перемозі підконтрольної їм фірми в тендерному відборі, в результаті чого було привласнено близько двох мільйонів гривень.
Читайте: Посадовців “Київводоканалу” підозрюють у привласненні коштів при закупівлі насосного обладнання
Фото: “Кореспондент”