У росії дефолт по суверенному боргу в іноземній валюті вперше за століття. Це стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні видання Bloomberg.
“Протягом місяців країна шукала шляхи обходу покарань, запроваджених після вторгнення кремля в Україну. Але наприкінці дня, в неділю, закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 млн доларів до 27 травня, що вважається подією дефолту в разі пропуску”, – йдеться в повідомленні.
В інформагентстві зауважили, що це є похмурою позначкою у стрімкому перетворенні країни в економічного, фінансового і політичного вигнанця. Від початку березня єврооблігації рф торгуються на низьких рівнях, золотовалютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відрізані від світової фінансової системи.
Але враховуючи шкоду, якої санкції вже завдали економіці та ринкам, дефолт є швидше символічним. Водночас росія відмовилася визнавати дефолт, заявивши, що має кошти, щоб покрити будь-які рахунки, і була змушена не платити. Москва оголосила минулого тижня, що перейде на обслуговування свого суверенного боргу в розмірі 40 млрд доларів у рублях.
Офіційна заява про дефолт зазвичай надходить від рейтингових фірм, але через європейські санкції вони не займаються рейтингами російських організацій. Згідно з документами щодо облігацій, їхні власники можуть оголосити дефолт самостійно, якщо з цим погодяться 25% власників.
Востаннє росія потрапила в дефолт по відношенню до своїх іноземних кредиторів більше століття тому, коли більшовики під керівництвом Леніна відмовилися від приголомшливого боргового навантаження царської епохи в 1918 році.
Нагадаємо, Рінат Ахметов подав позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти рф щодо компенсації за грубі порушення його прав власності у Маріуполі під час воєнної агресії росії проти України.
Читайте: Дефолт росії: свято 9 травня у росіян буде схожим на похорон
Фото: abcnews