У Солом’янському районі столиці 14 вересня відбулося відкриття пам’ятника митрополиту Василю Липківському. Саме у хатині в Олександрівській слобідці митрополит жив та працював до свого арешту в 1937 році.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні видання РІСУ та інформації на сайті Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ.
Освячення пам’ятника митрополиту Василю Липківському звершив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) у співслужінні єпископа Фастівського Володимира (Черпака) та собору духівництва Православної Церкви України. Також була відслужена заупокійна літія за священнослужителем.
У відкритті взяв участь його онук Костянтин, який був охрещений своїм дідом.
У єпархії нагадали, що Василь Липківський (+1937) — провідник національно-визвольного руху в церковному житті України, борець за автокефалію Українського Православ’я, перший очільник заснованої 1921 року Української Автокефальної Православної Церкви.
У 1905-1919 рр. – настоятель Покровської церкви на Солом’янці, у 1919–1927 рр. – останній настоятель та доглядач Софії Київської. Останні роки життя мешкав на сучасній Солом’янці – біля Покровської церкви, а потім у хатинці в Олександрівській слобідці, де попри складні життєві обставини продовжував працювати, зокрема, писав «Історію Української Церкви». В цій хатині його заарештували 22 жовтня 1937 року.
Будинок простояв до 1970-х років, коли на місці приватних садиб звели новий мікрорайон. Саме на місці хатини й встановили пам’ятник.
Читайте: У Києві відкрили Меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Фото: Переяславсько-Вишневська єпархія ПЦУ
КиївВладаОлександр Попов