Київська міська рада (КМР) на черговому засіданні найменувала або змінила назви десяти об’єктів у рамках дерусифікації. Зокрема, у столиці один зі скверів на Подолі (який раніше взагалі нікому не був присвячений) назвали на честь Голди Меїр, яка народилася в Києві в останній чверті ХІХ століття, а в ХХ столітті стала всесвітньо відомою політикинею – однією з засновниць держави Ізраїль.
Про це KВ дізналася в ході засідання Київради 8 лютого 2024 року.
Серед інших питань, що торкаються топоніміки столиці й були проголосовані на засіданні КМР, у Подільському районі столиці рішенням депутатів безімянному скверу на вулиці Боричів Тік, 17, 19, 21 присвоєно ім’я Голди Меїр.
Голда Меїр народилась у Києві (зараз будинок на вул. Басейна, 5-А). У 1906 році емігрувала разом із сім’єю до США. З плином часу вона – ізраїльська політична та державна діячка. Одна з засновників держави Ізраїль, четвертий прем’єр-міністр Ізраїлю, міністр внутрішніх справ, міністр закордонних справ, міністр праці та соціального забезпечення.
КВ писала про цей будинок ще в 2016 році – через розриття під фундаментами житлових будинків тоді на межі аварійного стану опинився й будинок, в якому народилась Голда Меїр. Наразі стан Басейної, 5-А та навколишніх будинків – невідомі.
Як інформувала KВ, члени Київради вирішили перейменувати Повітрофлотський проспект у проспект Повітряних сил України, а до Міністерства культури та інформаційної політики звернулися щодо перейменування Національної музичної академії України імені Петра Чайковського.
Крім цього, у процесі дерусифікації та декомунізації у столиці перейменовано ще вісім міських об’єктів:
Солом’янський район:
– проспект Повітрофлотський – проспект Повітряних Сил;
– вулиця Білгородська – вулиця Василя Овсієнка.
Деснянський район:
– вулиця Миколи Матеюка – вулиця Василя Іваниса.
Святошинський район:
– вулиця Булгакова – вулиця Вахтанга Кікабідзе;
– бібліотека імені О. Блока – бібліотека імені Гната Юри.
Подільський район:
– провулок Яблочкова – провулок Компанійський;
– безіменному скверу на вулиці Боричів Тік, 17, 19, 21 присвоєно ім’я Ґолди Меїр.
Дарницький район:
– вулиця Чернігівська – вулиця Братів Чибінєєвих.
Печерський район:
– вулиця Павла Скоропадського – Бессарабський проїзд.
Шевченківський район:
– безімянному скверу на вулиці Жилянській присвоєно ім’я Лідії Гончаренко.
За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, зміна назв міських об’єктів сприяє тому, що на карті Києва з’являються топоніми, пов’язані саме з історією нашої держави.
Читайте: У Києві зʼявиться сквер імені однієї із засновників держави Ізраїль Голди Меїр
Фото: з відкритих джерел