У столиці правоохоронці викрили “детективне агентство”, працівники якого продавали інформацію із закритих баз даних потенційним клієнтам. Вартість такої послуги становила 600 доларів. За цим фактом розпочато два кримінальних провадження. Одному з фігурантів повідомлено про підозру, вирішується питання щодо повідомлення підозри його спільнику.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції України та інформації Київської міської прокуратури.
“За результатами реалізації оперативної інформації, слідчі Святошинського управління поліції спільно зі співробітниками ГУ СБУ в Києві та Київській області викрили злочинну діяльність двох зловмисників. У рамках кримінальних проваджень правоохоронці встановили, що чоловіки за попередньою змовою між собою здійснювали продаж конфіденційної інформації про громадян”, – йдеться в повідомленні Нацполіції.
Зазначається, що до цієї діяльності вони залучали й інших осіб, які мають доступ до державних баз даних. Детективне агентство діяло на території Святошинського району Києва.
Як зауважили в прокуратурі, учасники “детективного агентства” за відповідну плату здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом візуального спостереження та слідкування за маршрутами пересування осіб. До переліку послуг агентства також входило надання інформації з державних та правоохоронних баз даних.
Вартість послуг “детективів” щодо надання інформації з баз даних (АРМОР, РАЦС, НАІС, АРКАН) становила від 600 доларів.
У ході досудового розслідування правоохоронці провели ряд обшуків, за результатами яких задокументовано протиправну діяльність вказаних осіб.
Одному з фігурантів повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 362 та ч. 2 ст. 361-2 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру його спільнику.
Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності усіх причетних осіб.
Нагадаємо, у жовтні в Голосіївському районі Києва було викрито та припинено діяльність так званого “детективного агентства”, учасники якого здійснювали протиправне стеження за громадянами з використанням спеціальних технічних засобів та незаконно збували інформацію з державних та правоохоронних баз даних.
Читайте: У Києві “приватного детектива” та поліцейського викрили на торгівлі персональними даними громадян
Фото: Київська міська прокуратура