У столиці судитимуть посадовців “Київводоканалу” за привласнення двох мільйонів гривень

У столиці судитимуть посадовців “Київводоканалу” за привласнення двох мільйонів гривень

За словами правоохоронців, заступник гендиректора Київводоканалу та директор департаменту цього ж підприємства забезпечили перемогу у тендері підконтрольній фірмі, а потім уклали з нею договір та закупили насоси за завищеними цінами. Обвинувальний акт відносно учасників схеми скеровано до суду. “Київводоканал” звинувачення заперечує.


Про це KВ стало відомо з повідомлення ГУ Нацполіції у м. Києві.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Слідчі столичного главку задокументували протиправну діяльність фігурантів за фактом привласнення грошей під час закупки насосів: “Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовці Київводоканалу забезпечили перемогу у тендері підконтрольній фірмі, а потім уклали з нею договір та закупили глибинні насоси за завищеними цінами. Фактично фірма запропонувала ціни за значно вищою ціною ніж ринкова. Таким чином, згідно висновку економічної експертизи, внаслідок закупівлі глибинних насосів за завищеними цінами завдано збитки на суму більш ніж 2 000 000 гривень”, – сказано в релізі Нацполіції. 


Посадовцям повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, директору підрядної фірми оголошено про підозру у пособництві. Їм може загрожувати позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


В самому КП кажуть: придбання насосного обладнання “Київводоканал” виконав без порушень та відповідно до встановленої законом процедури: “Насосне обладнання ПрАТ “АК “Київводоканалу” у 2019 році придбане відповідно до встановленої законом процедури в системі державних закупівель Prozorro, встановлене на об’єктах життєзабезпечення. Законність та відповідність проведеної закупівлі державним нормам підтверджує Державна аудиторська служба України”.

Як зазначають на підприємстві, “у лютому 2022 року СУ ГУ Національної поліції в м. Києві інформувала про висунення підозри працівникам “Київводоканалу” за закупку начебто неіснуючих насосів у кількості 16 штук. Такі висновки правоохоронці зробили, керуючись тією логікою, що в ході обшуку вони не знайшли ці насоси на складах ПрАТ “АК “Київводоканал”. Зауважимо, що вказані насоси були куплені за 2 роки до проведення слідчих дій та були встановлені на водопровідних об’єктах підприємства для використання в роботі, про що правоохоронців поінформували письмовим листом. Тож, маючи цю інформацію, шукати їх на складі підприємства і, тим більше, мотивувати цим підозру – щонайменше дивно”.

Комунальники твердять, що ще до вручення першої підозри у лютому минулого року підприємство надало письмові підтвердження реального існування цих насосів та фото і відеоматеріали.

Як інформувала KВ, сьогодні в головному офісі “Київводоканалу” слідчі ГУ Нацполіції у місті Києві проводять обшуки, щоб знайти і зафіксувати можливі правопорушення. Досудово розслідуються публічні закупівлі, які відбувались на замовлення “Київводоканалу”. 

Зазначимо, ПрАТ “АК “Київводоканал” з з квітня 2016 року по квітень 2021 року очолював Дмитро Новицький, із 12 квітня 2021 року головою правління та генеральним директором ПрАТ “АК “Київводоканал” є Сергій Крушановський. 

Читайте: В офісі “Київводоканалу” проводить обшуки Головне слідче управління Нацполіції


Фото: ілюстративне, з відкритих джерел


КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
09:00 Нещодавно ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Дмитро Непочатов отримав підозру у розкраданні 134,4 тис. гривень зі столичного бюджету, які йому доведеться компенсувати у випадку…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
12:00 У вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів Боярки надзвичайно активно здійснювали публічні закупівлі, уклавши договорів на загальну суму 29,29 млн гривень. Майже половина…
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
09:00 Реконструкція столичного шляхопроводу біля станції метро “Дарниця” стартувала з угоди на суму майже 440 млн гривень. Підрядника КК “Київавтодор” шукала через відкритий аукціон,…
Banner
QlU7mDx4