Після рішення комісії щодо непридатності значної кількості укриттів у столиці, з обліку та мапи укриттів було знято близько тисячі об’єктів.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Київської міської військової адміністрації (КМВА).
“Після рішення комісії щодо непридатності значної кількості укриттів, з обліку та мапи було знято близько однієї тисячі об’єктів.
Це, своєю чергою вимагає в найкоротші терміни наростити кількість укриттів, які мають забезпечити захист населення”, – сказано в повідомленні.
В якості одного з варіантів вирішення проблеми (“та для швидкого та якісного нарощування переліку найпростіших укриттів”) КМВА провела зустріч з представниками великого бізнесу, які володіють значними площами підземних просторів у столиці.
Повідомляється, що мовилось про надання можливості мешканцям Києва отримати безпеку в найпростіших укриттях підземного простору, які сьогодні є в наявності у бізнесу – підземних паркінгах, господарчих приміщеннях тощо.
У КМВА підкреслюють, що ці найпростіші укриття будуть нанесені на мапи Фонду захисних споруд виключно в статусі як “найпростіші укриття”. До них буде забезпечений цілодобовий безперешкодний доступ, там будуть місця для сидіння, засоби пожежогасіння, медичні аптечки, питна вода.
“Частина представників великих ТРЦ та інших закладів сфери торгівлі і обслуговування вже зголосилися піти на зустріч і готові надати свої площі для захисту киян. Дехто ще вагається”, – кажуть у військовій адміністрації столиці.
Як інформувала KВ, після трагедії на столичній Троєщині, коли під час повітряної тривоги люди не змогли потрапити в укриття і загинули від уламків ворожих ракет, Рада національної безпеки і оборони наказала урядовій комісії обстежити стан укриттів по всій країні. Згодом було повідомлено, що комісії проінспектували 4 655 укриттів і сховищ столиці: придатним визнали 3041 об’єкт, тобто 65%. Підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, отримав директор департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук. Серед іншого, чиновник, як твердить поліція, наказав викласти в інтернет фейкову карту укриттів – тож люди, “будучи введеними в оману інформацією, розміщеною на мапі укриттів міста Києва, після оповіщення про загрозу повітряної атаки вирушали за адресами, за якими укриттів не існувало або вони були зачинені чи не придатні для використання, чим наражали себе на небезпеку”.
Фото: з відкритих джерел