Архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України не припиняє свою роботу із супроводу будівництва та охорони археологічних знахідок. Останньою знахідкою стала справжня наукова сенсація – унікальний скарб золотих прикрас, виявлений на території Білої Церкви. Він належить до культурних нашарувань 17−18 століть, пов’язаний з періодом Гетьманщини, і має величезне наукове та історичне значення.
Про це, як стало відомо KВ, заявляє пресслужба Інституту археології НАН України.
Зазначається, що золотий скарб складається з 12 унікальних предметів загальною вагою близько 28 грамів і перламутрового бісеру, захованих у невеликому керамічному посуді. Він підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва в Козацькій державі та ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення в цей час.
“Скарб часів Гетьманщини — вкрай рідкісна знахідка, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення України, підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави”, – йдеться у повідомленні.
“На відміну від грабіжників-металодетектористів, робота археолога дозволяє не лише отримати конкретні унікальні речі (які передаються до експозицій Державних музеїв, а не потрапляють до приватних колекцій), але й реконструювати наше минуле — відкрити нові сторінки нашої історії, що є вкрай важливим для формування Нації та розуміння нашого місця в загальній історії Європи”, – йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що всі знайдені предмети були передані на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України.
Читайте: Поліція Іспанії конфіскувала викрадене з України “Скіфське золото”
Фото: Інституту археології НАН України