У Зеленського та Залужного виникли розбіжності щодо утримання Бахмуту, – ЗМІ

У Зеленського та Залужного виникли розбіжності щодо утримання Бахмуту, - ЗМІ

Українські військові з весни утримують східні позиції від армії рф. Зокрема, це і місто-фортеця Бахмут. Проте ситуація на цьому фронті нині напружена і погіршується щогодини, збільшуючи втрати як збоку ворога, так і військових ЗСУ. Дискусії щодо продовження битви за Бахмут набирають все більше обертів. Ситуацію ускладнює і розбіжності думок щодо важливості утримання фортеці і між самим Президентом України та Головнокомандуючим ЗСУ.

Про це KВ дізналася із статті німецького видання BILD.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зокрема, BILD повідомляє, що між президентом України Володимиром Зеленським і Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним виникла суперечка щодо утримання Бахмуту через принципово різні погляди на те, що армія повинна вчинити із цим містом. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зауваживши, що Залужний неодноразово вже рекомендував подумати про вихід із Бахмута з тактичних міркувань: втрати росіян значно більші, та під час самовідданої оборони міста гине й багато українських військових.

“З військової точки зору Бахмут не має стратегічного значення, вихід із зруйнованого міста не мав би вирішального значення. Лише через концентрацію росії на Бахмуті та розміщення тисяч найманців “Вагнера” Бахмут став політичним символом. У грудні Зеленський оголосив місто “фортецею”. У невпинних спробах взяти Бахмут штурмом Росія втратила там багато тисяч солдатів, у тому числі колишніх полонених”, – пише видання. 

І додають, що український уряд сказав BILD, що рішення утримувати Бахмуто є правильним, аргументуючи це рішення тим, що російська армія понесла значні втрати, як в особовому, так і в матеріальному плані (знищено чимало танків і бронетехніки).

Крім того, німецьке видання звертає увагу на те, що військове питання це не єдиний конфлікт, що назрів між двома лідерами, які ще початку війни мали єдину точку зору. І справа криється саме у тому, що Залужний почав набувати популярності з-поміж українського населення і його кандидатуру, навіть, розглядають як можливого кандидата в президенти.

“Хоча Залужний ніколи не заявляв, що планує колись балотуватися, Зеленський та його оточення, очевидно, бачать у ньому можливого конкурента. За даними українських військових, верховний головнокомандувач збройних сил працює лише на перемогу над російськими військами та намагається максимально захистити своїх солдатів. Тільки це призвело до дискусії про Бахмута”, – пише видання. 

BILD додає, що таку позицію Залушного поділяє більшість бахмутських бійців, і що журналісти видання впродовж декількох місяців мали змогу поспілкувалися з десятками військових у Бахмуті.

“Настрій ясний: солдати вважали, що відступ мав відбутися вже давно. Український військовий написав BILD у суботу: “Якщо нас тут повністю оточать, це буде катастрофа””, – йдеться у статті. 

Описало видання у статті інші точки зору. Так, наприклад, є думки, що якби українські військові відійшли з Бахмута, подібні бої відбувалися ще б деінде. Тож основна мета нині – не дати росіянам наступати і при цьому завдати їм найбільших втрат. Інші військові експерти зауважують, що Бахмут, як пастка для росіян, перетворився на пастку для українських, де тепер на на кожного вбитого українця гине семеро росіян. І що війська мали бути виведені ще три тижні тому, коли росіяни взяли Червону Гору. 

Нагадаємо, що ще в грудні Президент України Володимир Зеленський під час виступу на спільному засіданні обох палат Конгресу США наголосив, що російські військові та найманці штурмують Бахмут безперервно з травня, але місто стоїть. 

Читайте: Американські журналісти побували в Бахмуті, на позиціях 3-ї ОШБр

Фото: bild.de

КиївВлада

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4