Ухвалене рішення про цілодобовий доступ до укриттів – обов`язкове до виконання всім установам і закладам, – Кличко

Ухвалене рішення про цілодобовий доступ до укриттів - обов`язкове до виконання всім установам і закладам, - Кличко

Сьогодні, 2 червня 2023 року, столична постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про цілодобовий доступ до укриттів. Рішення обовʼязкове до виконання всім установам і закладам. Патрульна поліція допоможе перевіряти доступність укриттів під час повітряної тривоги в комендантську годину. Також столична влада закликає небайдужих громадян долучатися до контролю за доступом до укриттів.

Про це KВ дізналась з повідомлення мера Києва Віталія Кличко у Telegram.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як повідомив мер столиці, сьогодні на засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорювалось питання координації дій всіх служб щодо забезпечення роботи і доступу до укриттів у Києві.

До участі в засіданні комісії були запрошені представники департаментів КМДА, ДСНС міста, правоохоронних органів, керівники депутатських фракцій Київради.

Комісією було ухвалене рішення про цілодобовий доступ до укриттів – обовʼязкове до виконання всім установам і закладам та обовʼязкове для контролю всіма відповідальними службами.

Віталій Кличко також повідомив, що до контролю за доступом буде долучена громадськість. Всі небайдужі можуть доєднатися і стати інспекторами громадського контролю. Звертатися потрібно до Департаменту муніципальної безпеки КМДА.

Окрім того, Патрульна поліція допоможе перевіряти доступність укриттів під час повітряної тривоги в комендантську годину.

За словами столичного міського голови, Київрада на найближчому позачерговому засіданні звернеться до парламенту щодо встановлення відповідальності, в тому числі, приватних власників приміщень укриттів, – за недопуск людей та неналежну роботу укриттів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Хочу звернутися до мешканців столиці. Ворог зараз обстрілює столицю балістичними ракетами. Коли тривога може пролунати  за лічені хвилини. Якщо ви розумієте, що так швидко не дійдете до укриття, дотримуйтеся правила двох стін у помешканні”, – порадив Кличко киянам.

Він також зазначив, що місто виділило на облаштування укриттів 320 млн гривень минулого року та більш ніж 900 мільйонів. Загалом 1,2 мільярди гривень з міського бюджету було виділено районам на облаштування укриттів.

“Цими коштами, підкреслю, розпоряджалися й розпоряджаються РДА міста. Відповідальними є глави районів”, – зауважив мер Києва.

Він також визнав, що на сьогодні виконання і використання коштів на облаштування укриттів вкрай незадовільне

“Це не виправдання ні для кого абсолютно. Зрозуміло, що відповідальність – спільна. Всіх служб і моя, як мера міста.

Але також хочу нагадати, що глав районів столиці призначає президент, за поданням уряду. Мер столиці не може не те що звільнити голову району, а навіть винести йому догану!

І маленька довідка: з 10 глав районів 9 у нас — представники від “Слуги Народу”. Керівник Київської міської військової адміністрації призначений Офісом Президента.

Це — якщо про спільну і справедливу відповідальність” – заявив Кличко.

Нагадаємо, через недоступність входу до укриття у Деснянському районі під час нічної атаки росіян на столицю загинули кияни (двоє дорослих та неповнолітня дитина). Мешканці району скаржаться, що укриття поліклініки зачинено не вперше. Правоохоронці провели обшуки у КМДА через закрите укриття, біля якого загинули люди.

Читайте: КМДА формує мобільні бригади для перевірки стану укриттів, які мають бути відкритими цілодобово

Як інформувала KВ, 1 червня Кабінет міністрів України в авральному режимі протокольно доручив обласним військовим адміністраціям перевірити всі об’єкти цивільного захисту населення. Також Кабмін ініціюватиме посилення кримінальної відповідальності в цій сфері.

Читайте: Кабмін доручив обласним військадміністраціям перевірити всі укриття в Україні

Фото: КМДА

КиївВлада

Автор:
Бровко Ігор
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4