Світовий банк (СБ) у листопаді 2022-го може затвердити пакет додаткової фінансової допомоги для України на 1 млрд доларів. Крім цього, на розгляд ради директорів СБ виноситься рішення про виділення 36 млрд доларів на фінансування дефіциту бюджету в наступному році плюс 17 млрд доларів на відновлення інфраструктури та економіки України.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Міністерства економіки 16 вересня 2022 року.
“В мене є гарні новини від Міжнародної фінансової корпорації (IFC), що входить до структури Світового банку. Вони планують винести на затвердження ради директорів Світового банку пакет по Україні вже в цьому листопаді. Пакет буде передбачати фінансування на 1 млрд доларів – це буде, як пряме кредитування так і фінансові гарантії та інструменти trade finance. Очікується, що таке фінансування також мобілізує й приватний кредитний капітал, адже IFC зазвичай фінансує не більше 30% вартості проекту, долучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки. Таким чином, загальний обсяг проектів українських підприємств, що можуть бути профінансовані, становитиме більше 3.3 млрд. доларів”, – повідомив заступник міністра економіки Олександр Грибан.
За його словами, IFC також активно працюють з європейським фондом European fund of sustainable development (EFSD), до якого вони вже надіслали запит на 2 млрд доларів. Ці кошти також планують використовувати для запровадження фінансових інструментів на підтримку України.
Крім цього, у жовтні СБ під час щорічних зборів має презентувати трастовий фонд на підтримку України.
За словами заступника міністра, на розгляд ради директорів СБ виноситься рішення про виділення 36 млрд доларів на фінансування дефіциту бюджету в наступному році і також 17 млрд доларів на відновлення інфраструктури та економіки України: “Сума в 17 млрд доларів має покрити першочергові потреби у відбудові критичної інфраструктури та у забезпеченні страхування іноземних інвестицій. Ці кошти будуть мати вплив на відновлення української економіки, адже вони стануть мультиплікатором за рахунок задіяних будівельних компаній та виробників матеріалів”.
Як інформувала KВ, уряд Дениса Шмигаля розраховує, що покрити дефіцит державного бюджету-2023 допоможуть міжнародні партнери України і військові облігації. Без допомоги США, Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду (МВФ) власних податкових надходжень країні не вистачить.
Читайте: Проект держбюджету-2023: 50 копійок з кожної бюджетної гривні уряд планує на оборону
Фото: АрміяInform