Україна пропонує ЄС змінити формат допомоги та стимулювати повернення біженців додому

Україна пропонує ЄС змінити формат допомоги та стимулювати повернення біженців додому

У Офісі президента вважають, що союзникам України варто виділяти фінансову допомогу не лише на допомогу українським біженцям, що перебувають у їхніх країнах, а переглянути формат надання допомоги таким чином, щоб заохотити українців повертатись додому.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Офісу президента з посиланням на експертів: радника Президента України з економічних питань Олега Устенка та професора Массачусетського технологічного інституту, екс-головного економіста Міжнародного валютного фонду Саймона Джонсона.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Фінансові ресурси, виділені ЄС, Сполученими Штатами та іншими союзниками України для підтримки наших громадян, які рятуються від російської агресії на території інших країн, варто спрямувати на те, щоб заохотити цих біженців повертатися додому”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що понад шість із половиною мільйонів українців виїхали з країни та знайшли підтримку у сусідніх державах, зокрема ЄС, а також у Молдові та Норвегії.

Бюджетні витрати урядів країн Євросоюзу за інформацією ОП, становлять щонайменше 60 млрд євро на рік (близько 10 тис. євро на особу).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Деякі українські біженці, зокрема представники сфери IT, продовжують працювати віддалено навіть за межами України, мають дохід і таким чином підтримують нашу економіку. Але багато робочих місць в Україні все ж не передбачають можливостей для дистанційної роботи.

“Загалом з огляду на поточну ситуацію економіка України, ймовірно, впаде щонайменше на 40% цього року у порівнянні з 2021-м, і поки біженці не повернуться додому, стабільного відновлення буде важко досягти”, – оприлюднило ОП прогноз.

У повідомленні зазначається, що вже сьогодні в Україну щодня повертаються близько 30 тис. осіб, які можуть продуктивно включитися у відбудову країни та відновлення економіки. Проте уряду важко підтримувати їхню заробітну плату, оскільки державний бюджет уже має щомісячний дефіцит близько 5 млрд євро через витрати, пов’язані з війною.

“Ось чому було б слушно частину фінансової допомоги від ЄС біженцям зробити доступною для них після повернення в Україну”, – йдеться у повідомленні.

На думку експертів, якби половина з понад 6 млн українських біженців повернулася додому, європейські уряди могли б значно скоротити свої витрати на їх утримання та перенаправити десятки мільярдів євро на довгострокові вигоди для України. Після того, як російські війська будуть вигнані з території України, а економіка стабілізується, ці програми можуть бути згорнуті.

Читайте: У Польщі обмежать безкоштовний проїзд для українців у поїздах з 1 червня

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4