Україна та Латвія уклали безпекову угоду

Україна та Латвія уклали безпекову угоду

У Вільнюсі Президент України Володимир Зеленський і Президент Латвії Едгарс Рінкевичс підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Це вже дев’ята двостороння безпекова угода, підписана з Україною західними країнами.

Про це KВ дізналася з повідомлення на Офіційному інтернет-представництві Президента України Володимира Зеленського.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Латвія зобов’язується допомагати Україні в захисті від російської агресії стільки, скільки буде потрібно. Цього року країна надасть військову підтримку на суму близько 112 млн євро. Крім того, Латвія надаватиме оборонну допомогу на 0,25% ВВП щороку. Документ засвідчує готовність Латвійської Республіки допомагати з відновленням і відбудовою, захистом критичної інфраструктури, розмінуванням, безпілотними технологіями та кібербезпекою. В угоді також чітко закріплена підтримка з боку Латвії майбутнього членства України в ЄС і НАТО. Документ чинний протягом десяти років і передбачає можливість продовження його дії за взаємною згодою сторін”, – сказано в релізі на сайті Президента.

В Офісі Президента нагадують, що таким чином Україна уклала вже дев’ять двосторонніх безпекових угод: 

  • із Великою Британією, 

  • Німеччиною, 

  • Францією, 

  • Данією, 

  • Канадою, 

  • Італією, 

  • Нідерландами, 

  • Фінляндією, 

  • Латвією. 

Цей документ підписують на виконання Спільної декларації про підтримку України від 12 липня 2023 року. Загалом до неї приєдналися 32 держави.

При цьому, експерти-міжнародники зазначають, що такі двосторонні угоди – це така собі заміна повноправного членста України в НАТО. Цього року НАТО збереться на ювілейний саміт. Україна заради своєї і загальноєвропейської безпеки подала “у пришвидшеному порядку” заявку на вступ до Північно-Атлантичного Альянсу у 2022 році.

Читайте: Підсумки саміту НАТО у Вільнюсі: Україну до НАТО не запросили

Фото: Пресслужба Президента

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4