“Укрпошта” оголосила конкурс на вибір партнера по запуску першої української NFT марки на підтримку ЗСУ. Першою українською NFT-маркою стане марка з відомим сюжетом “Русскій воєнний корабль, іді…”.
Про це KВ дізналася з повідомлення пресслужби “Укрпошти”.
Згідно з повідомленням, “Укрпошта” планує випускати марки в NFT-форматі. Першою українською NFT-маркою стане марка “Укрпошти”, випущена в умовах воєнного стану, “Русскій воєнний корабль, іді…”. Гроші від продажу NFT-марки будуть спрямовані на потреби ЗСУ.
Зазначається, що оскільки за “Укрпоштою” законодавче не закріплене право випуску NFT-марок, національний поштовий оператор проведе конкурс на вибір партнера, який організує випуск, розміщення та продаж NFT. “Укрпошта” зі свого боку ліцензує права на випуск NFT марки.
Взяти участь у конкурсі може будь-яка юридична особа та фізична особа суб’єкт господарювання. Конкурсні пропозиції необхідно надсилати на електронну адресу remez-oi@ukrposhta.ua з позначкою “Конкурс” в термін до 29.08.2022 р.
З детальними вимогами до учасників та складом конкурсної пропозиції можна ознайомитися за посиланням.
За результатами проведеного Конкурсу на підставі рішення конкурсної комісії АТ “Укрпошта” укладе договір із переможцем конкурсу, після чого останній зможе приступити до створення NFT-марки.
Як пояснює “Вікіпедія”, NFT (англ. non-fungible token, у перекладі з англ. — “невзаємозамінний токен”), також унікальний токен – вид криптографічних токенів, кожен екземпляр яких унікальний (специфічний) і не може бути обміняний або заміщений іншим аналогічним токеном, хоча зазвичай токени взаємозамінні за своєю природою.
Незамінний токен є криптографічний сертифікат цифрового об’єкта з можливістю передавати сертифікат через механізм, що застосовується в криптовалютах. Сам собою токен не є підтвердженням права на володіння цифровим активом у контексті законодавства про авторське право. NFT не перешкоджає копіюванню об’єкта, він лише закріплює за власником цифрову фішку, створену на основі одного з екземплярів цифрового артефакту. Також немає перешкод для формування декількох різних токенів для одного й того самого файлу. Але якщо учасники погоджуються, що NFT може формувати лише реальний власник і подальша передача NFT відбувається лише у зв’язку з передачею відповідних прав на вихідний цифровий об’єкт, тоді NFT може виконувати роль маркера, що вказує на поточного власника об’єкта.
NFT критикують через високі витрати на електроенергію і великий викид діоксиду вуглецю в процесі перевірки транзакцій, а також через використання NFT шахраями. Під сумнів ставиться і корисність встановлення права власності найчастіше нелегальному нерегульованому рынке.
Нагадаємо, 12 квітня “Укрпошта” ввела в обіг поштову марку зі знаковою фразою цієї війни. Вже станом на 20 квітня” “Укрпоштою” було продано близько 700 тисяч цих марок.
Згодом “Укрпошта” вирішила продовжити випуск поштових марок, присвячених війні проти окупаційних російських військ.
За перші два дні продажу реалізувала близько 2 млн нових марок “Русскій воєнний корабль… Всьо!”
Читайте: За два дні продали близько 2 млн марок “Русскій воєнний корабль… Всьо!”, – Смілянський
Фото: “Укрпошта”.