В “Укрзалізниці” пропонують перейменувати 8 станцій київської кільцевої електрички. В компанії вважають, що це полегшить навігацію історичними районами Києва, більш точно відповідатиме топоніміці столиці та позбавить транспортну карту міста застарілих назв радянського періоду.
Про це KВ дізналась з повідомлення пресслужби АТ “Укрзалізниця”.
Як розповіли в “Укрзалізниці”, до кінця року планується завершити косметичні ремонти станцій, які пропонують перейменувати, “щоб змінювалася не лише форма, але й суть”.
В компанії вважають, що таке перейменування полегшить навігацію історичними районами Києва, більш точно відповідатиме топоніміці столиці та позбавить транспортну карту міста застарілих назв радянського періоду.
Зазначається, що наразі перейменування станцій узгоджується з владою Києва. Вивіски з новими назвами станцій можуть з’явитись після завершення базових ремонтів станцій.
Згідно з повідомленням, пропонуються наступні перейменування:
1. Рубежівський – парк Нивки
Як пояснюють в “Укрзалізниці”, стара назва походить від Рубежівської колонії для неповнолітніх, яку перевезли до Києва у 1884 році із с. Михайлівська Рубежівка, а закрили сто років тому. Нова назва говорить про реальне географічне розташування станції, а також стимулює подорожувати до парку.
2. Зеніт – проспект Бандери
В “Укрзалізниці” вважають, що нова назва вказує на реальне географічне розташування станції, в стара назва походить від сусідства з Куренівським аеродромом у 1911-1914 роках і вже давно не актуальна.
3. Троєщина – Воскресенка
4. Троєщина-2 – Райдужний
“Назвати станції двома Троєщинами було радше політичним рішенням, бо Троєщину треба було сполучити з центром, а метро було глибоко в проєктуванні. Реальні назви районів розташування станцій – Воскресенка і Райдужний. Це не збиватиме з пантелику тих, кому треба саме на Троєщину, до якої організовано пересадочне сполучення трамваєм №5”, – пояснюють запропоновані нові назви станцій у компанії.
5. Київ-Дніпровський – парк Перемога
За задумом, перейменування цієї станції на честь прилеглого парку дасть змогу нерегулярному пасажирові електрички зрозуміти, де саме знаходиться станція, не підглядаючи в карту.
6. Київська-Русанівка – Русанівка
“Вона апріорі тільки київська. Спрощення є спрощення”, – стисло прокоментували пропоноване перейменування в “Укрзалізниці.
7. Лівий Берег – Березняки
В “Укрзалізниці” зазначили, що Березняки – назва найближчого до станції району. Окрім того станцію електрички “Лівий Берег” часто плутають з метро “Лівобережна”
8. Північна платформа станції Київ-Пасажирський – Центральний вокзал
“Гадаємо, тут все ясно і без пояснень. Центральна станція має бути максимально зрозумілою без компаса”, – аргументують в “Укрзалізниці”.
Нагадаємо, нещодавно “Укрзалізниця” відкрила продаж квитків на ранковий рейс Інтерсіті+ №743/744 Київ — Львів.
Читайте: Укрзалізниця відкрила продаж квитків на ранковий рейс Інтерсіті+ Київ — Львів
Фото: itc.ua