Уряд дозволив у крайній потребі ввозити з-за кордону донорську кров

Уряд дозволив у крайній потребі ввозити з-за кордону донорську кров

Кабінет міністрів України (КМУ) прийняв постанову, яка передбачає, що при виникненні потреби кров та її компоненти можуть заводитися в Україну з-за кордону. Це дозволить у разі нагальної потреби, при надзвичайних ситуаціях, в критичні моменти уникнути можливого дефіциту донорської крові та компонентів.

Про це KВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі за підсумками засідання КМУ під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 29 серпня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, ухвалена постанова затверджує Порядок ввезення на територію України донорської крові та компонентів крові на період дії воєнного стану або при виникненні надзвичайних ситуацій.

Кров та компоненти постачатимуться в Україну в якості гуманітрної допомоги. 

Відповідальними за її отримання визначено “Український центр транспланткоординації”, який виконує функції Національного трансфузіологічного центру.

Підкреслюється, що ввозити кров та компоненти крові з-за кордону дозволяється виключно на період воєнного стану або ж при виникненні надзвичайних ситуацій.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В урядовому релізі вказується, що наразі держава на 100% забезпечена донорською кров’ю за рахунок регулярних донацій небайдужих українців, однак, медична система має бути готовою до будь-яких надзвичайних ситуацій та терористичних актів рф.

“З початку війни, потреба в донорській крові та її компонентах в Україні зросла на понад 40%. Збільшення інтенсивності бойових дій на фронті, щоденні обстріли ворогом мирних міст призводять до суттєвого зростання потреб крові, яка критично необхідна для порятунку військових та цивільних українців”, – сказано в релізі. 

Читайте: МОЗ закликав донорів з негативним резус-фактором здавати кров

Фото: Українське радіо

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4