Кабінет міністрів України (КМУ) внесе на розгляд Верховної Ради (ВР) законопроекти, що дозволять Кабміну під час війни самостійно, поза парламентським затвердженням змін до відповідних кодексів, звільняти імпортні товари від ввізного мита і податку на додану вартість (ПДВ). Які саме товари – визначатиме КМУ одноосібно на свій розсуд.
Про це KВ стало відомо з повідомлень щодо засідання КМУ під головуванням прем’єр-міністра Денисма Шмигаля 9 грудня 2022 року.
Як повідомив постійний представник уряду в парламенті Тарас Мельничук, на засідання 9 грудня Кабмін схвалив два законопроєкти, що незабаром будуть внесені у ВР:
– “Про внесення зміни до підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування товарів, необхідних для забезпечення відсічі збройної агресії Російської Федерації та життєдіяльності населення в умовах правового режиму воєнного стану”;
– “Про внесення зміни до розділу XXI “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування товарів, необхідних для забезпечення відсічі збройної агресії Російської Федерації та життєдіяльності населення в умовах правового режиму воєнного стану”.
Уряд пропонує “тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану” звільнити від оподаткування “товари, необхідні для здійснення заходів, спрямованих на забезпечення відсічі збройної агресії РФ та життєдіяльності населення, перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України”.
Раніше перший заступник комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк (фракція “Голос”) обурився такою законодавчою ініціативою КМУ.
“Чесно кажучи, категорично проти таких додаткових повноважень Уряду у такому вигляді. Ще б зрозумів, коли це б було внесено на початку війни. Але через майже 10 місяців виглядає дивно… Наш Комітет, впевнений, як і Парламент, завжди швидко готовий прийняти рішення щодо окремих товарів. Якщо воно, звичайно, обґрунтовано. Поки тільки пропозицій від Уряду не бачимо”, – прокоментував народний депутат урядову ініціативу.
“Давати Уряду підміняти собою законодавчий орган влади, м’яко кажучи, не бачу жодних причин. Всі приклади, які були до цього, показали, що це погана практика. Як в реалізації, так і по суті”, – зазначив Железняк.
Фото: Урядовий портал