Кабінет міністрів Дениса Шмигаля планує реформувати медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) та військово-лікарські комісії (ВЛК). Як зазначив Шмигаль, це планується зробити з метою виключення незрозумілих довідок та бігання між кабінетами для військовослужбовців.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на Урядовому порталі.
“Адаптація військовослужбовців до цивільного життя – одне з основних рамкових завдань, які стоять перед Урядом у сфері ветеранської політики. Відповідна стратегія вже напрацьована. Головна ідея – перехід від військової служби до цивільного життя має бути максимально комфортним для наших захисників”, – зазначив під час засідання в четвер, 30 березня, прем’єр міністр Денис Шмигаль.
За словами Шмигаля, держава починає велику реформу медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій. Пілотні проекти вже запущено, і цьогоріч оновлені підходи повинні запрацювати по всій країні.
“Не має бути черг, незрозумілих довідок та бігання між кабінетами. Робимо проходження цих комісій максимально комфортним для військовослужбовців. Довідки мають ходити за ветераном, а не навпаки. Всі терміни з розслідування обставин поранення будуть скорочені. Кількість штатних і гарнізонних ВЛК буде суттєво збільшено. Максимально цифровізуємо всі погодження”, – зазначив Шмигаль.
Також Шмигаль додав, що серед інших пріоритетних завдань – це житло, діджитал-послуги для ветеранів та створення Сервісних офісів у справах ветеранів, а також пільгове іпотечне кредитування для захисників та захисниць України, розвиток цифрового проекту “єВетеран” та послуги для ветеранів у ЦНАПах.
“Основні завдання сервісних офісів – це координація роботи, взаємодія з місцевою владою для підтримки ветеранів, узагальнення потреб, реалізація державної політики у сферах соціального та правового захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей. Такі офіси будуть створені по всій країні”, – підсумував Шмигаль.
Нагадаємо, Кабінет міністрів постановив розширити програму безповоротних грантів єРобота – вона включатиме окремі напрями саме для ветеранського бізнесу. Крім цього, уряд збирається створити інститут помічника ветерана. Такі помічники займатимуться допомогою ветеранам “з усіх питань”. А Сервісні офіси у справах ветеранів координуватимуть роботу з ветеранами, узагальнюватимуть їх потреби на місцевому і державному рівні.
Читайте: Кабмін надаватиме безповоротні гранти ветеранам, які створюватимуть нові робочі місця для побратимів
Фото: Слово і діло