Кабінет міністрів позичить 1,5 млрд доларів на зарплати освітянам у міжнародних фінансових інституцій. Ще 100 млн доларів кредиту міністерству фінансів (міністр – Сергій Марченко, на фото) дозволено взяти у японського уряду на “пріоритетні видатки”.
Про це KВ стало відомо з розпоряджень №358-р та №359-р, а також постанови №547, схвалених 7 травня 2022 року на засіданні Кабінету міністрів під головуванням Дениса Шмигаля.
“Для забезпечення стійкого державного управління в Україні Урядом затверджено проекти щодо залучення коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародної асоціації розвитку (МАР) на загальну суму до 1,5 млрд доларів. Кошти будуть спрямовані на реалізацію проекту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні”, – йдеться в урядовому релізі.
Кошти обіцяють спрямувати “на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери, як на національному, так і регіональному рівнях”.
Повідомляється, що у квітні 2022 року Світовий банк запропонував українському уряду новий інвестиційний проект “з невідкладної підтримки надання державних послуг”; тепер Кабмін погодив доцільність позики у розмірі 1,492 млрд доларів.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
“Україні сьогодні потрібна підтримка міжнародних партнерів, аби фінансувати видатки, які значно зросли під час війни. Ми провели перемовини зі Світовим банком і погодили надання його структурами підтримки державним органам та бюджетним установам освітньої сфери шляхом часткового відшкодування видатків державного бюджету на виплату заробітної плати”, – прокоментував плани нових запозичень прем’єр-міністр Шмигаль.
Принагідно уряд утворив делегацію для участі у переговорах з представниками МБРР та МАР щодо позики (українську делегацію з правом підпису очолить міністр фінансів Сергій Марченко, на фото).
Крім цього, на засіданні 7 травня Кабмін затвердив угоду між урядами України та Японії про кредит від Японського агентства міжнародного співробітництва. Йдеться про гроші близько 100 млн доларів (13 млрд японських єн), які будуть спрямовані “на забезпечення пріоритетних видатків державного бюджету”.
Тим часом ЄБРР погіршив прогноз падіння економіки України через війну до 30% – на кінець березня прогноз становив мінус 20%.
Читайте: Байден запросив у Конгресу США ще 33 млрд доларів на підтримку України
Фото: Урядовий портал