Уряд пропонує парламенту легалізувати використання канабісу в медичних цілях

Уряд пропонує парламенту легалізувати використання канабісу в медичних цілях

Кабінет міністрів (КМ) схвалив і внесе у Верховну Раду (ВР) законопроект про легалізацію медичного канабісу. Документ, розроблений Міністерством охорони здоров’я (міністр – Віктор Ляшко, на фото), регулює “дражливі” моменти вирощування і обігу коноплі для використання в медичній практиці – заради, наприклад, полегшення страждань онкохворих. Попередня спроба ухвалити подібний закон успіху не мала.

Про законодавчу ініціативу Кабінету міністрів KВ стало відомо з повідомлень на Урядовому порталі та у Фейсбуці міністра Віктора Ляшка за підсумками засідання КМ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, що відбулось 7 червня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Кабінет Міністрів України підтримав законопроект, що регулюватиме обіг рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Цей законопроект розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни”, – повідомили в уряді.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Згідно повідомлення, схвалений законопроект встановлює “жорсткий контроль” над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препараті. Господарська діяльність з культивування сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей буде ліцензуватись. Для вирощування (культивування) відповідних сортів рослин потрібно буде мати дозвіл. 

Щоб простежити обіг рослин, а також продуктів їх переробки чи вироблених з них ліків, кожну партію та одиницю фасованої продукції будуть маркувати унікальним штрих-кодом. Одночасно вестиметься електронний реєстр, в якому обліковуватимуть переміщення рослин чи готових препаратів “на всіх етапах обігу”.

Відпускатимуть ліки виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань за електронним рецептом.

МОЗ очікує, що ВР підтримає проект закону, оскільки медичний канабіс здатен запобігати стражданням пацієнтів та покращити їхнє лікування. Він полегшує перебіг понад 50 патологічних станів, таких як, зокрема, посттравматичні стресові розлади, неврологічні захворювання; за попередніми висновками медичний канабіс може мати позитивний вплив на лікування захворювань травного тракту, хронічного болю невропатичного походження, хвороби Альцгеймера, хвороби Гантінгтона і синдрому Туретта. Препарати на основі канабісу застосовуються у паліативній допомозі для полегшення комплексу симптомів у онкохворих, включаючи полегшення болю, розладів харчування, налагодження сну.

Читайте: Ирпенский горсовет обратился к президенту Зеленскому по поводу каннабиса

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у себе в Фейсбуці запостив: “Комунікаційні кампанії проти виробництва препаратів канабісу свідомо ототожнюють ліки на його основі та канабіс, що перебуває в незаконному обігу, з метою нівелювати цінність його як лікарського засобу та дискредитувати саму ідею його використання в медичних цілях. Насправді ж препарати канабісу не є “конкурентами” наркотичним засобам, і заходи регулювання їх обігу зовсім різні”.

Міністр пояснив, що “медичний” канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він “не цікавий для рекреаційного вживання”.

“Разом з тим, ми все одно пропонуємо встановити жорсткий контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів, розуміючи чутливість цього питання у суспільстві і готові поступово розвивати цю галузь, показуючи результати лікування і допомогу українським пацієнтам”, – зазначив Ляшко.

В його дописі законопроект називається – “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів отриманих внаслідок війни”.

На момент виходу цієї новини тексту схваленого законопроекту ні на Урядовому порталі, ні на сайті ВР ще не було. 

Читайте: Под Радой в Киеве прошел митинг за легализацию медицинской марихуаны (фото, видео)

На сайті МОЗ у лютому ц.р. було викладено для громадського обговорення проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності”. 

Цей документ практично тотожний за суттю законопроекту депутатів з різних фракцій (в тому числі – “Слуги народу”), проваленому торік у липні народними депутатами – №5596 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності”.

Тоді KВ нагадувала, що у день місцевих виборів 25 жовтня 2020 року президент Володимир Зеленський за допомогою волонтерів провів опитування громадської думки. Одне з питань стосувалося легалізації канабісу з медичною метою. Аргумент прихильників: коноплі без наркотичного ефекту можуть використовуватися як ефективне та легке знеболювальне. Опоненти ж зазначали, що у вигляді медичних препаратів можуть поширюватися і наркотичні речовини. У підсумку, підтримали легалізацію медичного канабісу, за даними партії “Слуга народу”, 64,88% опитаних (проти висловилися – 29.53%). Близькі цифри дав і екзитпол, проведений того ж дня: за ним за легалізацію марихуани виступають 70%, а проти – 24%.

Читайте: В Раде предлагают узаконить использование конопли в медицинских целях

Фото: FB Віктор Ляшко

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4