Міжвідомча робоча група з дерегуляції рекомендує не визнавати документи про вищу духовну освіту та скасувати ліцензії у сфері позашкільної освіти

Міжвідомча робоча група з дерегуляції рекомендує не визнавати документи про вищу духовну освіту та скасувати ліцензії у сфері позашкільної освіти

Міжвідомча робоча група з дерегуляції розглянула та рекомендувала скасувати або осучаснити низку інструментів держрегулювання у сферах компетенцій міністерств освіти і науки, культури та інформаційної політики, молоді та спорту, а також Держкіно. Відповідне рішення робоча група ухвалила на засіданні вчора, 30 березня.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Кабміну.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За результатами аналізу чинних інструментів рекомендовано скасувати, зокрема:

  • Державне визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих закладами вищої духовної освіти;
  • Ліцензія на провадження освітньої діяльності у сфері позашкільної освіти;
  • Дозвіл на утворення територіально відокремленого структурного підрозділу іноземного закладу вищої освіти (МОН);
  • Дозвіл на застосування металошукачів чи будь-якого іншого пошукового обладнання або відповідної технології на об’єктах культурної спадщини;
  • Висновок щодо можливого впливу будівництва та провадження господарської діяльності на стан народних художніх промислів (МКІП) та ін.

“Інструменти, запропоновані до скасування є застарілими, неактуальними, обтяжують ведення діяльності тощо. Водночас, всі інструменти, що залишаться підлягатимуть оптимізації – вони будуть оцифровані, спрощені тощо”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як було зазначено під час засідання МРГ, чинні інструменти держрегулювання, якими опікується Мінмолодьспорту стосуються розвитку спорту та фізичного виховання громадян, тому вони залишаться, але будуть осучаснені.

Крім того, МРГ рекомендувала скасувати:

  • 14% інструментів – в сфері компетенції Міністерства культури та інформаційної політики. Значна частина інструментів Міністерства культури та інформаційної політики стосується захисту культурної та історичної спадщини українського народу, а тому не підлягають скасуванню.
  • 38% – в сфері компетенції Міністерства освіти і науки.
  • 40% – в сфері компетенції Державного агентства України з питань кіно.

Зазначається, що Міжвідомча робоча групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створена рішенням Уряду 13 січня 2023 року. Очолюють МРГ Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

До робочої групи увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби.

Читайте: Кабмін надаватиме безповоротні гранти ветеранам, які створюватимуть нові робочі місця для побратимів

Фото: Хинени

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4