Услід за “Опоблоком” суд заборонив проросійську партію “Соціалісти”

Услід за “Опоблоком” суд заборонив проросійську партію “Соціалісти”

Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив партію “Соціалісти”, яку Рада національної безпеки і оборони (РНБО) і Міністерство юстиції (Мін’юст) вважають проросійською. Майно партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, передається державі. Саме рішення може бути оскаржене у Верховному Суді.

Про це KВ стало відомо з повідомлення громадської організації “Рух “Чесно”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

ГО повідомляє, що суд дав змогу почути позицію Мін’юсту – засідання було відкрите. Під час розгляду не було представника партії “Соціалісти”, і відозву на позов вони не подали.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

На попереднє засідання суду, який заборонив “Оппозиційний блок”, представників громадського сектору та журналістів не допустили. 

“Рух ЧЕСНО тоді наголосив, що розгляд таких справ має відбуватися публічно. Сьогодні зважили на таку вимогу, і журналісти пройшли на засідання”, – зазначили у згаданій ГО.

За даними “Чесно”, на суді Служба безпеки України (СБУ) “озвучила кілька тез щодо партії, які звучать, як серйозні звинувачення, варті не тільки заборони партії, але й кримінальних проваджень щодо її представників. Утім докази на підтвердження цих тез в рамках судового засідання так і не були озвучені й розглянуті. Можливо, такі докази є у матеріалах справи, але нам про це достеменно невідомо”.

Представниця Мін’юсту Христина Ган зазначила, що міністерство отримало листа від СБУ і саме тому звернулося до суду: “Із загальнодоступних джерел відомо що партія “Соціалісти” є проросійською партією, і її керівник Євген Якович Анопрієнко з 2019 року здійснює свою діяльність в інтересах так званого “Комітету спасіння України”, діяльність якого координується урядом російської федерації та ексглавою Адміністрації президента України Андрієм Клюєвим. Вказане свідчить про використання політичної партії для підривної діяльності країни-агресора. Також партія “Соціалісти” та її контент, зокрема сайт і соціальні мережі Facebook, спрямовані на популяризацію партії та критику діючої української влади”.

Вона додала, що через поширення відомостей про виправдання окупаційних дій в українському медійному просторі, що є недопустимим, свідчить що діяльність відповідача в цілому, її окремих керівників та представників партії забороненою відповідно до статті 5 закону “Про політичні партії в Україні”. Тому діяльність партії “Соціалісти” має бути заборонена рішенням суду.

Своєю чергою представник СБУ, який не назвався, додав, що діяльність партії “Соціалісти” була спрямована на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації, пропаганду, глорифікацію та виправдання дій з боку російської федерації, виправдання її вторгнення на територію України. 

“Діяльність відповідача у медійному просторі також виправдовує збройну агресію Російської Федерації у зв’язку з чим ці дії можуть підпадати під діяльність яка відповідно до статті 5 закону “Про політичні партії в Україні” може бути заборонена у зв’язку із можливим завданням шкоди державній безпеці, суверенітету, територіальній цілісності. Враховуючи що така діяльність створює реальні та потенційні загрози для України позов Міністерства юстиції підлягає задоволенню,” – цитує представника СБУ сайт громадської організації.

Партійні аналітики “Чесно” довідково нагадали, що Партія “Соціалісти” була заснована у серпні 2014 року під назвою “Робітників, селян, інтелігенції України”. Актуальну назву “Соціалісти” партія отримала у лютому 2015 року.

“Про Росію представники партії висловлювалися досить специфічно. В одному з інтерв’ю за липень 2015 року один із тодішніх лідерів політсили Леонід Кожара критикував українську владу за невиконання Мінських угод, ізоляцію Донбасу та небажання проводити прямі переговори з “адміністративною владою” на Донбасі. Про відповідальність росії за війну на сході України Кожара не згадував, говорячи лише, що “роль російської федерації достатньо висока, оскільки конфлікт на Донбасі відбувається безпосередньо біля кордонів РФ”, – пишуть на сайті “Руху “Чесно”.


Як інформувала KВ, 2 травня ц.р. Верховна Рада прийняла закон №7172-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій”.

Партії має заборонити суд, позови подає Мін’юст з огляду на прописані в законі ознаки проросійських політсил (виправдання чи глорифікація російського вторгнення в Україну і все з цим пов’язане).

Раніше, 20 березня Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність на території країни низки партій, які мають зв’язки з російською федерацією. Під заборону, зокрема, потрапила партія “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ).

Потім, 14 квітня під час закритого пленарного засідання Верховної Ради було оголошено рішення про призупинення існування фракції ОПЗЖ в парламенті. 21 квітня в парламенті створили депутатську групу “Платформа за життя та мир”, до якої увійшли більшість депутатів, що складали розпущену фракцію ОПЗЖ (очолив нову групу співголова забороненої “ОПЗЖ” Юрій Бойко).

8 червня відбулося закрите засідання щодо заборони “Опоблоку”.

Наразі відомо, що Мін’юст подав позови про заборону таких партій як “Опозиційна платформа – За життя”, “Партія Шарія”, “Наші”, “Ліва опозиція”, “Союз лівих сил”, “Держава”, “Прогресивна соціалістична партія України”, “Соціалістична партія України”, “Блок Володимира Сальдо”. 

Читайте: В середині літа можуть з’явитись перші судові рішення щодо заборони проросійських партій, – Малюська

Фото: “Рух “Чесно”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4