В апараті Кабміна викрили клерка, який 15 років зливав ФСБ таємні документи

В апараті Кабміна викрили клерка, який 15 років зливав ФСБ таємні документи

Працівник секретаріату Кабміну 15 років шпигував на користь розвідки рф. Викрили шпигуна в Києві на початку квітня, а 19 серпня він отримав вердикт суду – 12 років тюрми за держзраду. Треба зауважити, що це не єдиний викритий “кріт” в уряді, що працював на ворога.


Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні ВВС та інформації з вироку Шевченківського райсуду Києва від 19 серпня, який оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що чоловік із 20 липня 2000 року перебував на державній службі у секретаріаті Кабміну, а з 30 серпня 2019 працював старшим референтом відділу аналізу кореспонденції та моніторингу виконання завдань прем’єр-міністра України. Він мав допуск до державної таємниці за формою два з 8 січня 2001 року, який було скасовано 24 червня 2010 року.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За матеріалами справи, у 2007 році чоловік, якого засуджений називає “колегою”, попросив допомоги у копіюванні документів з обмеженим доступом, до яких чиновник мав допуск. Той погодився і скопіював теку з грифом “таємно”, що містила державну таємницю. У подальшому, протягом кількох місяців, з періодичністю приблизно один раз на тиждень, чиновник копіював документи, що містили державну таємницю, зокрема відомості у сфері оборони, діяльності Служби безпеки України (СБУ), зовнішньої політики держави тощо.

Згідно повідомлення ВВС, за це він отримував грошову винагороду від 800 до 3 тис. доларів.

Тоді ж, 2007 року, чиновник з колегою прибув до москви, де спілкувалися зі співробітниками фсб. Співробітники розвідки рф запропонували їм співпрацю, на яку вони погодились.

Так тривало три роки. Чиновник копіював і пересилав таємну інформацію з Кабміну, яка цікавила російські спецслужби. З 2010 по 2015 рік в цій співпраці була перерва. Але потім вона продовжилась. Співробітник апарату уряду отримав від фсб спеціальний пристрій для фотографування документів, що циркулюють у Кабміні, та карти пам’яті для знімків.

У період 2015-2018 років він фотографував документи й пересилав через захищені месенджери. За передану інформацію отримував від 2 до 5 тис. доларів під час особистих зустрічей у Білорусі, Кіпрі, у Вірменії та Азербайджані.

Чиновник продовжував свою “діяльність”. Так, серед документів, які обвинувачений встиг передати російській розвідці, є надісланий 7 лютого 2022 року документ “Щодо невідкладних заходів реагування на виклики в енергетичній сфері”, довідка щодо перевірки запасних пунктів управління окремих обласних адміністрацій. Також він передав рф інформаційну довідку “Республіка Білорусь: вплив західних санкцій на економіку країни” та інші секретні документи уряду.

Попався клерк у квітні 2022 року. Відомо, що 2 квітня співробітник СБУ склав рапорт про виявлене кримінальне правопорушення. 6 квітня у чиновника вдома провели обшук. Уже 8 числа чиновник Кабміну свою вину визнав повністю і дав показання по суті підозри.

У судовому засіданні чиновник сказав, що після 24 лютого 2022 року, тобто повномасштабного вторгнення рф в Україну, він перервав усі зв’язки з працівниками російських спецслужб, тепер шкодує про скоєне, покаявся, не очікував що його дії можуть призвести до подібних наслідків.

Суд визнав уродженця смт Рокитне Київської області винним за ч. 2 ст. 28 (кримінальне правопорушення, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада) – й засудив його до 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Покарання рахуватимуть із моменту затримання, тобто з 8 квітня 2022 року.

Як зауважує ВВС, співробітник секретаріату Кабміну, що отримав вирок, це уродженець Київщини Василь Мехеда. Його адвокатом в суді виступав Віктор Овсянніков.

“Цікаво, що саме цей юрист є також захисником російського військовослужбовця Вадима Шишимаріна”, – зазначили у виданні.

Цей військовий був засуджений київським судом за вбивство цивільного на Сумщині до довічного ув’язнення, яке згодом змінили на 15 років.

Читайте: У Києві суд призначив довічне військовому рф Шишимаріну за вбивство мирного мешканця

Зазначається, що в тому процесі Овсянніков був безкоштовним адвокатом, наданим державою. В справі Василя Мехеди він діє за договором з клієнтом, вказує юрист. Захисник вже подав апеляцію. Вона ще не розглянута. Питання обміну свого клієнта адвокат не виключає.

Видання зазначає, що у чиновника могли бути спільники в Кабміні. Зазначається, що мова йде про затриманих ще в середині березня двох українських чиновників.

“Під увагу правоохоронців тоді потрапив завідувач відділу з питань діяльності органів юстиції у секретаріаті уряду Анатолій Бай та керівник відділу взаємодії з бізнесом у Торгово-промисловій палаті України Віталій Гордина”, – зазначили у вданні.

Нагадаємо, у червні 2022 року СБУ повідомила про викриття агентів фсб рф у складі Кабінету міністрів і Торгово-промислової палати (ТПП). Тоді у результаті спецоперації в Києві було затримано завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП.

За даними спецслужби, один фігурант очолював відділ департаменту з питань безпеки і оборони діяльності органів юстиції. Був завербований фсб рф, отримав позивний “Кірєєв”, потім “Канатоходець”, заробив на співпраці з ворогом 27 тис. доларів.

Співробітник ТПП, він же агент “Гаврілов”, працював у палаті  директором по роботі з бізнесом. Був завербований фсб рф у березні 2016 року, за “роботу” отримав 33 тис. доларів.

Читайте: СБУ викрила агентів фсб рф у Кабміні і Торгово-промисловій палаті (відео)

Виглядає, що це не поодинокі випадки викриття “кротів” в уряді. Як інформувала КВ, у серпні ц.р. СБУ повідомила про викриття факту вербування спецслужбами рф колишнього працівника підрозділу забезпечення Управління справами Апарату Верховної Ради України.

Читайте: Агент фсб рф намагався встановити “жучки” в кулуарах Верховної Ради, – СБУ (відео)


Фото: ЕП


КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4